Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel: lockdown duurt geen dag langer dan nodig

Merkel: lockdown duurt geen dag langer dan nodig

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Merkel heeft de Bondsdag verzekerd dat de lockdownmaatregelen geen dag langer duren dan nodig. Ze ligt onder vuur omdat ze volgens haar critici alles in het werk stelt om de lockdown zo lang mogelijk te laten duren. In het jongste overleg met de deelstaatpremiers slaagde ze er woensdag niet in de beperkingen van de economische activiteiten, het onderwijs en de bewegingsvrijheid te verlengen tot 14 maart. Uiteindelijk is 7 maart als streefdatum genoemd voor een begin van versoepelingen. Maar Merkel wist de premiers wel te overtuigen van de noodzaak dat er per week niet meer dan 35 besmettingen per 100.000 inwoners mogen zijn om te versoepelen.

Deze weekindex van de besmettingen daalt al sinds half januari gestaag. Maar Merkel voert het gevaar van nieuwe varianten van het virus aan als voornaamste argument en waarschuwde de Bondsdag dat er een derde golf van het coronavirus dreigt. De premier van Rijnland-Palts, de sociaaldemocrate Malu Dreyer, klaagde na het overleg van woensdag dat de bondskanselier totaal niet wenst te praten over wat voor versoepelingen dan ook. "En de mensen zijn kapot" door de coronamaatregelen, aldus Dreyer. Volgens Wolfgang Kubicki van de oppositiepartij FDP "schendt Merkel de grondrechten openlijk" .

Vicefractievoorzitter Kubicki haalde fel uit naar wat hij de willekeur noemde. Voor kappers wordt bijvoorbeeld een uitzondering gemaakt en die mogen eerder open, maar andere ondernemingen niet. Volgens Kubicki is dat in strijd met logica en rechtsgelijkheid en lijkt op een enorme "werkverschaffing voor advocaten". Ook is er in het Duitse parlement veel kritiek te horen op het besluit dat de deelstaten zelf mogen bepalen wanneer kinderdagverblijven en lagere scholen in fasen weer opengaan. Merkel en de deelstaatpremiers hebben woensdag afgesproken dat deelstaten dat zelf mogen uitzoeken.

Noordrijn-Westfalen, dat aan ons land grenst, heeft donderdag meteen aangekondigd daar 22 februari mee te beginnen. Het besluit dat iedereen met de heropening van het onderwijs zijn gang kan gaan, leidt volgens lerarenverenigingen tot een chaos in het Duitse onderwijs.

Meer uit Buitenland

Veel Canadezen willen af van ambassadeur VS Hoekstra met petitie

TORONTO (ANP) - Al bijna 200.000 Canadezen hebben een petitie ondertekend gericht aan het parlement om de Amerikaanse ambassadeur in Ottawa, Pete Hoekstra, uit te wijzen.

1 uur geleden
Iraans medium: beloning voor doden of vangen Amerikaanse soldaten

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft een beloning uitgeloofd voor elke Amerikaanse soldaat die gedood of gevangengenomen wordt. Dat meldt het Iraanse nieuwsportaal Avash. Het zou gaan om een bedrag van bijna 30.000 dollar (ongeveer 26.000 euro).

2 uur geleden
Veenbrand in oosten België woedt al over 3000 hectare

LUIK/SOURBRODT/MONSCHAU (ANP/AFP/BELGA) - De veenbrand in het Oost-Belgische natuurpark Hoge Venen woedt al over een terrein van 3000 hectare. De brand is vrijdag ontstaan en besloeg toen 80 hectare. De Waalse autoriteiten melden dat de omstandigheden voor het bluswerk erg gecompliceerd zijn. De windrichting is in de nacht van zaterdag op zondag ook veranderlijk geweest, al was de wind niet erg hard.

4 uur geleden
Doden en gewonden bij ernstig busongeluk in oosten Hongarije

MISKOLC (ANP/RTR) - Bij een ongeluk met een Poolse toeristenbus zijn in Hongarije twaalf doden en zeker twintig gewonden gevallen. De bus raakte ruim 100 kilometer ten oosten van Boedapest van de weg en sloeg over de kop. De Hongaarse premier Peter Magyar heeft zijn leedwezen uitgesproken.

5 uur geleden
Rusland meldt weer grote Oekraïense droneaanval op Moskou

MOSKOU/ROSTOV/KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne heeft volgens de burgemeester van Moskou weer een grote droneaanval uitgevoerd op de Russische hoofdstad. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat meer dan zeshonderd drones in de richting van Moskou zijn afgevuurd.

7 uur geleden
Marokko meldt aanhoudingen bij grens met Spaans territorium Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.

7 uur geleden
Nachtelijke aanval op Kyiv, meerdere explosies gehoord

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.

11 uur geleden