Merkel hoopt dat ze niet als lui de geschiedenisboeken ingaat
BERLIJN (ANP/AFP) - Angela Merkel hoopt dat ze niet als een luie bondskanselier de geschiedenisboeken ingaat. Op een forum gepresenteerd door de televisiezender WDR sprak ze onder meer kort over haar toekomst nadat ze uit de politiek is gestapt.
Merkel wordt vaak juist als niet lui gezien, maar als hard werkend. Ze staat erom bekend een overvolle agenda te hebben. In 2015 reisde ze binnen een week naar Kiev, Moskou, Washington, Ottawa en Minsk. Ze voerde 17 uur lang overleg.
De bondskanselier zei eerder wel eens dat ze slaap opslaat zoals een kameel water opslaat. Daardoor zou ze goed tegen lange overleggen kunnen. Recent gebruikte ze dat nog tijdens onderhandelingen over een Europees steunfonds en over Duitse coronamaatregelen. Aan het einde van de nacht zijn onderhandelaars vaak vermoeid en geven ze eerder toe.
Het is nog niet bekend wat Merkel na september gaat doen, als ze geen bondskanselier meer is. Mogelijk gaat de 66-jarige politica met pensioen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
11 uur geleden