Merkel hoopt dat ze niet als lui de geschiedenisboeken ingaat
BERLIJN (ANP/AFP) - Angela Merkel hoopt dat ze niet als een luie bondskanselier de geschiedenisboeken ingaat. Op een forum gepresenteerd door de televisiezender WDR sprak ze onder meer kort over haar toekomst nadat ze uit de politiek is gestapt.
Merkel wordt vaak juist als niet lui gezien, maar als hard werkend. Ze staat erom bekend een overvolle agenda te hebben. In 2015 reisde ze binnen een week naar Kiev, Moskou, Washington, Ottawa en Minsk. Ze voerde 17 uur lang overleg.
De bondskanselier zei eerder wel eens dat ze slaap opslaat zoals een kameel water opslaat. Daardoor zou ze goed tegen lange overleggen kunnen. Recent gebruikte ze dat nog tijdens onderhandelingen over een Europees steunfonds en over Duitse coronamaatregelen. Aan het einde van de nacht zijn onderhandelaars vaak vermoeid en geven ze eerder toe.
Het is nog niet bekend wat Merkel na september gaat doen, als ze geen bondskanselier meer is. Mogelijk gaat de 66-jarige politica met pensioen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geleden