Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel hoopt dat ze niet als lui de geschiedenisboeken ingaat

Merkel hoopt dat ze niet als lui de geschiedenisboeken ingaat

BERLIJN (ANP/AFP) - Angela Merkel hoopt dat ze niet als een luie bondskanselier de geschiedenisboeken ingaat. Op een forum gepresenteerd door de televisiezender WDR sprak ze onder meer kort over haar toekomst nadat ze uit de politiek is gestapt.

Merkel wordt vaak juist als niet lui gezien, maar als hard werkend. Ze staat erom bekend een overvolle agenda te hebben. In 2015 reisde ze binnen een week naar Kiev, Moskou, Washington, Ottawa en Minsk. Ze voerde 17 uur lang overleg.

De bondskanselier zei eerder wel eens dat ze slaap opslaat zoals een kameel water opslaat. Daardoor zou ze goed tegen lange overleggen kunnen. Recent gebruikte ze dat nog tijdens onderhandelingen over een Europees steunfonds en over Duitse coronamaatregelen. Aan het einde van de nacht zijn onderhandelaars vaak vermoeid en geven ze eerder toe.

Het is nog niet bekend wat Merkel na september gaat doen, als ze geen bondskanselier meer is. Mogelijk gaat de 66-jarige politica met pensioen.

Meer uit Buitenland

Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

2 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

6 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

8 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

9 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

10 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

11 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

12 uur geleden