Merkel hoopt dat ze niet als lui de geschiedenisboeken ingaat
BERLIJN (ANP/AFP) - Angela Merkel hoopt dat ze niet als een luie bondskanselier de geschiedenisboeken ingaat. Op een forum gepresenteerd door de televisiezender WDR sprak ze onder meer kort over haar toekomst nadat ze uit de politiek is gestapt.
Merkel wordt vaak juist als niet lui gezien, maar als hard werkend. Ze staat erom bekend een overvolle agenda te hebben. In 2015 reisde ze binnen een week naar Kiev, Moskou, Washington, Ottawa en Minsk. Ze voerde 17 uur lang overleg.
De bondskanselier zei eerder wel eens dat ze slaap opslaat zoals een kameel water opslaat. Daardoor zou ze goed tegen lange overleggen kunnen. Recent gebruikte ze dat nog tijdens onderhandelingen over een Europees steunfonds en over Duitse coronamaatregelen. Aan het einde van de nacht zijn onderhandelaars vaak vermoeid en geven ze eerder toe.
Het is nog niet bekend wat Merkel na september gaat doen, als ze geen bondskanselier meer is. Mogelijk gaat de 66-jarige politica met pensioen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
54 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
3 uur geleden