Merkel: genoeg vaccin om binnenkort op grote schaal in te enten
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel verwacht dat er in maart en april voldoende doses coronavaccin beschikbaar zijn om op grote schaal te kunnen inenten. In een interview met televisiezender ZDF zegt ze dat Duitsland niet te weinig middelen heeft besteld.
Volgens Merkel is het logisch dat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk nu meer mensen kunnen inenten dan Duitsland. "Alles wat in de Verenigde Staten wordt geproduceerd, blijft daar. Zij exporteren helemaal niets. Het Verenigd Koninkrijk keurde de vaccins vier weken eerder goed dan wij dat deden, daardoor kregen ze de middelen eerder geleverd. Ook stellen ze daar de tweede prik uit, waardoor meer mensen de eerste inenting kunnen krijgen."
In het vraaggesprek geeft Merkel aan dat ze spijt heeft van de aanpak van het virus voor de tweede golf. Ze vindt dat er te veel versoepelingen waren en zegt dat mondkapjes eerder verplicht hadden moeten worden. "Ik voelde mij toen al niet goed bij de beslissingen, maar ik heb ze wel gesteund. Daar baal ik van."
Het aantal besmettingen loopt de laatste dagen terug in Duitsland. Volgens Merkel hoeft het niet lang meer te duren voor de eerste versoepelingen van de lockdown kunnen worden doorgevoerd. "Als we op 50 besmettingen per 100.000 inwoners zitten, dan kunnen een aantal maatregelen worden versoepeld. Als we twee weken lang landelijk op minder dan 35 besmettingen per 100.000 inwoners zitten, kunnen we echt veel restricties loslaten."
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
9 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
2 uur geleden