Merkel: genoeg vaccin om binnenkort op grote schaal in te enten
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel verwacht dat er in maart en april voldoende doses coronavaccin beschikbaar zijn om op grote schaal te kunnen inenten. In een interview met televisiezender ZDF zegt ze dat Duitsland niet te weinig middelen heeft besteld.
Volgens Merkel is het logisch dat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk nu meer mensen kunnen inenten dan Duitsland. "Alles wat in de Verenigde Staten wordt geproduceerd, blijft daar. Zij exporteren helemaal niets. Het Verenigd Koninkrijk keurde de vaccins vier weken eerder goed dan wij dat deden, daardoor kregen ze de middelen eerder geleverd. Ook stellen ze daar de tweede prik uit, waardoor meer mensen de eerste inenting kunnen krijgen."
In het vraaggesprek geeft Merkel aan dat ze spijt heeft van de aanpak van het virus voor de tweede golf. Ze vindt dat er te veel versoepelingen waren en zegt dat mondkapjes eerder verplicht hadden moeten worden. "Ik voelde mij toen al niet goed bij de beslissingen, maar ik heb ze wel gesteund. Daar baal ik van."
Het aantal besmettingen loopt de laatste dagen terug in Duitsland. Volgens Merkel hoeft het niet lang meer te duren voor de eerste versoepelingen van de lockdown kunnen worden doorgevoerd. "Als we op 50 besmettingen per 100.000 inwoners zitten, dan kunnen een aantal maatregelen worden versoepeld. Als we twee weken lang landelijk op minder dan 35 besmettingen per 100.000 inwoners zitten, kunnen we echt veel restricties loslaten."
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italiƫ, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
57 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
2 uur geleden