Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel: 'eeuwige plicht' om slachtoffers naziregime te herdenken

Merkel: 'eeuwige plicht' om slachtoffers naziregime te herdenken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in Europa, 76 jaar geleden. De bondskanselier noemde het herdenken van de slachtoffers van het naziregime een eeuwige verplichting.

"8 mei 1945 was een dag van bevrijding. Het betekende het einde van de nazidictatuur en de schending van de beschaving die de Shoah was", schrijft regeringswoordvoerder Steffen Seibert op Twitter namens Merkel. De Shoah is de Hebreeuwse term voor de Holocaust. "Het blijft onze eeuwige verantwoordelijkheid om de herinnering levend te houden aan de miljoenen mensen die omkwamen tijdens de jaren van nationaalsocialistische tirannie", vervolgde de boodschap.

Tijdens de 5 meilezing die Merkel woensdag gaf tijdens de Nederlandse Bevrijdingsdag benadrukte Merkel al dat de misdaden die Duitsland heeft gepleegd tijdens de Tweede Wereldoorlog "nooit verjaren" en moeten dienen als lessen voor de toekomst. De bondskanselier zei toen ook dat het de belangrijkste verantwoording voor Duitsland is om de herinnering aan de verschrikkingen van de Holocaust levend te houden. Het was de eerste 5 meilezing die ooit werd gegeven door een Duitse regeringsleider.

Op 8 mei 1945 capituleerden alle Duitse strijdkrachten na bijna zes oorlogsjaren.

Meer uit Buitenland

Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

19 minuten geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

30 minuten geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

1 uur geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

2 uur geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

3 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

3 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

3 uur geleden