Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel: 'eeuwige plicht' om slachtoffers naziregime te herdenken

Merkel: 'eeuwige plicht' om slachtoffers naziregime te herdenken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zaterdag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in Europa, 76 jaar geleden. De bondskanselier noemde het herdenken van de slachtoffers van het naziregime een eeuwige verplichting.

"8 mei 1945 was een dag van bevrijding. Het betekende het einde van de nazidictatuur en de schending van de beschaving die de Shoah was", schrijft regeringswoordvoerder Steffen Seibert op Twitter namens Merkel. De Shoah is de Hebreeuwse term voor de Holocaust. "Het blijft onze eeuwige verantwoordelijkheid om de herinnering levend te houden aan de miljoenen mensen die omkwamen tijdens de jaren van nationaalsocialistische tirannie", vervolgde de boodschap.

Tijdens de 5 meilezing die Merkel woensdag gaf tijdens de Nederlandse Bevrijdingsdag benadrukte Merkel al dat de misdaden die Duitsland heeft gepleegd tijdens de Tweede Wereldoorlog "nooit verjaren" en moeten dienen als lessen voor de toekomst. De bondskanselier zei toen ook dat het de belangrijkste verantwoording voor Duitsland is om de herinnering aan de verschrikkingen van de Holocaust levend te houden. Het was de eerste 5 meilezing die ooit werd gegeven door een Duitse regeringsleider.

Op 8 mei 1945 capituleerden alle Duitse strijdkrachten na bijna zes oorlogsjaren.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

2 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

4 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

8 uur geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

8 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

10 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

10 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

10 uur geleden