Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel denkt dat bijdrage aan EU omhoog moet vanwege coronacrisis

Merkel denkt dat bijdrage aan EU omhoog moet vanwege coronacrisis

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel houdt er rekening mee dat de Duitse bijdrage aan de Europese Unie omhoog moet vanwege de coronacrisis. In een videopodcast die zaterdag is verspreid zegt ze dat "Duitsland veel meer verplichtingen op zich moet nemen dan waar in de plannen tot nu toe sprake van was".

Dat is volgens Merkel nodig om in de nasleep van de crisis te kunnen blijven investeren in "klimaatmaatregelen, digitalisering en strategische capaciteit die Europa nodig heeft om voor zeer belangrijke zaken, zoals de productie van mondkapjes, niet geheel van landen buiten de Europese Unie afhankelijk te zijn."

Duitsland neemt op 1 juli het voorzitterschap van de Europese Unie over van Kroatië. Dan zullen naast gezondheidskwesties en het klimaat ook andere vraagstukken op de agenda staan, zegt Merkel. Als voorbeelden noemt ze heffingen op financiële transacties, minimum belastingtarieven of een gezamenlijke emissiehandel voor de scheep- en luchtvaart.

Meer uit Politiek

Ingrid Coenradie sluit zich aan bij JA21

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) sluit zich aan bij JA21. Dat maakte de partij vrijdag bekend. Coenradie was eerder lid van het kabinet namens de PVV, maar keerde die partij de rug toe nadat Geert Wilders had besloten uit de coalitie te stappen. Sindsdien was ze op zoek naar een nieuwe politieke thuisbasis.

2 uur geleden
Kabinet komt oppositie niet tegemoet over onderwijsbezuiniging

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet komt niet tegemoet aan de eis van oppositiepartijen D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 om bezuinigingen op de onderwijsbegroting ongedaan te maken. De partijen dreigen in de Eerste Kamer tegen de voorjaarsnota te stemmen als het kabinet niet zou instemmen met hun wensen.

10 uur geleden
Weinig steun voor motie Piri voor volledig wapenembargo Israël

DEN HAAG (ANP) - Een motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA om tijdelijk een volledig wapenembargo tegen Israël in te stellen, heeft weinig steun gekregen in de Tweede Kamer. Ook partijen die al langer pleiten voor sancties tegen Israël vanwege het geweld in Gaza zoals D66 en Volt keerden zich tegen het voorstel.

13 uur geleden
Kabinet mag van Kamerleden door met meeste justitie-onderwerpen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet mag blijven doorwerken aan de meeste onderwerpen op het gebied van Justitie en Veiligheid, vindt de Tweede Kamercommissie die daarover gaat. Alleen de transgenderwet en een reeks brieven over het experiment met legale wietteelt moeten volgens de Kamerleden wachten tot een nieuw kabinet aantreedt.

15 uur geleden
Linkse oppositie zegt vertrouwen in landbouwminister Wiersma op

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen in de Tweede Kamer hebben geen vertrouwen meer in landbouwminister Femke Wiersma (BBB). De motie van wantrouwen van GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren werd gesteund door SP, DENK, D66 en Volt. Dat was niet genoeg voor een meerderheid, waarmee de motie is verworpen.

16 uur geleden
Minister Bruins tegen mbo's: blijf voorzichtig met vrijstellingen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-opleidingen moeten voorzichtig zijn met het verlenen van vrijstellingen voor bepaalde praktijkvakken als de student daar al ervaring in heeft. Vanwege fraude met zogeheten certificaten voor 'eerder verworven competenties' (EVC's) in de zorg waarschuwde onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) daar eerder al voor. Die waarschuwing blijft staan en gaat nu gelden voor alle mbo-opleidingen.

17 uur geleden
Partijen vragen Piri af te zien van oproep tot wapenboycot Israël

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Eric van der Burg (VVD) en Don Ceder (ChristenUnie) hebben tevergeefs een dringend beroep gedaan op GroenLinks-PvdA om een voorstel voor een volledig wapenembargo tegen Israël niet in stemming te brengen. Zij wezen opnieuw op de ernstige gevolgen voor de veiligheid van de Israëlische bevolking als de door Kamerlid Kati Piri bepleite stop op de export van onderdelen voor het luchtverdedigingssysteem Iron Dome er komt.

17 uur geleden