Merkel: deal tussen EU en Verenigd Koninkrijk nog mogelijk
BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk kunnen nog steeds een handelsakkoord sluiten. Dat heeft de Duitse bondskanselier Angela Merkel gezegd in het Duitse parlement. De Britse premier Boris Johnson gaat woensdagavond naar Brussel voor dineroverleg met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen over de moeizame onderhandelingen.
Merkel zei dat de EU en de Britten nog steeds moeten werken aan een gelijk speelveld voor Europese en Britse bedrijven. Dat is volgens haar van cruciaal belang in de toekomst. Merkel zei wel dat Duitsland zich klaarmaakt voor de mogelijkheid dat er geen deal bereikt zal worden. Op donderdag is er een EU-top van de Europese regeringsleiders. Daar staat het brexitoverleg hoog op de agenda.
De Britse minister Michael Gove, sleutelfiguur in het brexitbeleid, zei dat de EU nu moet bewegen in de gesprekken. Volgens hem is een compromis mogelijk over visserij, een van de grote struikelblokken in het brexitoverleg tussen Londen en Brussel. Er kan een doorbraak komen bij het overleg tussen Johnson en Von der Leyen, aldus Gove.
De Ierse premier Micheal Martin liet weten pessimistisch te zijn over de kansen dat het Verenigd Koninkrijk en de EU de komende dagen een handelsdeal zullen sluiten.
De Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney verklaarde dat alles nog mogelijk is in de brexitonderhandelingen. Volgens hem begint de EU wel genoeg te krijgen van al het gedoe en wil Brussel graag duidelijkheid, zelfs als dat geen deal betekent. Als beide partijen voor een juiste aanpak kiezen kan er volgens Coveney overeenstemming worden bereikt, maar mislukking is zeker een mogelijkheid.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
6 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
11 uur geleden