Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel bezorgd over censuur 'directies van grote ondernemingen'

Merkel bezorgd over censuur 'directies van grote ondernemingen'

BERLIJN (ANP/AFP) - Bondskanselier Merkel vindt het bedenkelijk dat de Twitter het account van de Amerikaanse president Trump permanent heeft geblokkeerd. Haar woordvoerder zei maandag dat het volgens Merkel wel "mogelijk moet zijn de vrijheid van meningsuiting te beperken, maar dat moet gebeuren op basis van wat de wetgever bepaalt en niet wat de directie van een groot bedrijf" ervan denkt. Alleen de wetgever mag het grondrecht van vrijheid van meningsuiting inperken, want aan het aanzetten tot geweld of verspreiden van valse informatie moeten wel grenzen worden gesteld.

Volgens Twitter zou Trump aanzetten tot geweld en gooide daarom diens account eruit. Trump had 90 miljoen volgers en kreeg in november 74 miljoen stemmen. Hij heeft het vaker aan de stok gehad met Twitter en Trump heeft het daar ook eerder in een persoonlijk gesprek met de baas van Twitter, Jack Dorsey, over gehad. De miljardair Dorsey heeft zich een groot voorstander van globalisering getoond en lijkt een politieke tegenpool van Trump, die nationaal belang als voornaamste prioriteit predikt.

De Europese Commissaris voor Interne Markt, Thierry Breton, ziet naar eigen zeggen ook dat de rol van de online platforms dominant wordt "in de samenleving en in de democratie". Die ondernemingen zijn "stelselmatige acteurs". Maar Breton is juist blij met de sluiting van Trumps account, omdat de internetgiganten daarmee eindelijk "de verantwoordelijkheid nemen om de verspreiding van illegale content tegen te gaan".

Meer uit Buitenland

Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

42 minuten geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

2 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

4 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

6 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

9 uur geleden
Rechterhand Britse premier weg in nasleep Epstein-affaire

LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.

12 uur geleden