Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel bezorgd over censuur 'directies van grote ondernemingen'

Merkel bezorgd over censuur 'directies van grote ondernemingen'

BERLIJN (ANP/AFP) - Bondskanselier Merkel vindt het bedenkelijk dat de Twitter het account van de Amerikaanse president Trump permanent heeft geblokkeerd. Haar woordvoerder zei maandag dat het volgens Merkel wel "mogelijk moet zijn de vrijheid van meningsuiting te beperken, maar dat moet gebeuren op basis van wat de wetgever bepaalt en niet wat de directie van een groot bedrijf" ervan denkt. Alleen de wetgever mag het grondrecht van vrijheid van meningsuiting inperken, want aan het aanzetten tot geweld of verspreiden van valse informatie moeten wel grenzen worden gesteld.

Volgens Twitter zou Trump aanzetten tot geweld en gooide daarom diens account eruit. Trump had 90 miljoen volgers en kreeg in november 74 miljoen stemmen. Hij heeft het vaker aan de stok gehad met Twitter en Trump heeft het daar ook eerder in een persoonlijk gesprek met de baas van Twitter, Jack Dorsey, over gehad. De miljardair Dorsey heeft zich een groot voorstander van globalisering getoond en lijkt een politieke tegenpool van Trump, die nationaal belang als voornaamste prioriteit predikt.

De Europese Commissaris voor Interne Markt, Thierry Breton, ziet naar eigen zeggen ook dat de rol van de online platforms dominant wordt "in de samenleving en in de democratie". Die ondernemingen zijn "stelselmatige acteurs". Maar Breton is juist blij met de sluiting van Trumps account, omdat de internetgiganten daarmee eindelijk "de verantwoordelijkheid nemen om de verspreiding van illegale content tegen te gaan".

Meer uit Buitenland

WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

1 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

3 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

3 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

5 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

5 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

5 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

6 uur geleden