'Merkel bezocht Kremlin-criticus Navalni in het ziekenhuis'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de Russische oppositiepoliticus Alexej Navalni bezocht toen hij in een Berlijns ziekenhuis werd behandeld voor een vergiftiging. Dat meldde het blad Der Spiegel maandag.
Zonder bronnen te noemen, zegt Der Spiegel dat Merkel Navalni bezocht in het Charité-ziekenhuis, waar hij gedurende 32 dagen werd behandeld. Vorige maand werd hij vanuit Rusland naar het Berlijnse ziekenhuis gebracht nadat hij ziek was geworden op een binnenlandse vlucht in Rusland.
Een woordvoerder van Merkel weigerde commentaar te geven op het bericht.
De Duitse regering zegt dat tests in Duitsland, Frankrijk en Zweden hebben uitgewezen dat hij was vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. Duitsland en andere westerse landen hebben Moskou om opheldering gevraagd over de vergiftiging.
Moskou heeft elke betrokkenheid bij het incident ontkend en zei nog geen bewijs van een misdrijf te hebben gezien.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
28 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
5 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
11 uur geleden