'Merkel bezocht Kremlin-criticus Navalni in het ziekenhuis'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de Russische oppositiepoliticus Alexej Navalni bezocht toen hij in een Berlijns ziekenhuis werd behandeld voor een vergiftiging. Dat meldde het blad Der Spiegel maandag.
Zonder bronnen te noemen, zegt Der Spiegel dat Merkel Navalni bezocht in het Charité-ziekenhuis, waar hij gedurende 32 dagen werd behandeld. Vorige maand werd hij vanuit Rusland naar het Berlijnse ziekenhuis gebracht nadat hij ziek was geworden op een binnenlandse vlucht in Rusland.
Een woordvoerder van Merkel weigerde commentaar te geven op het bericht.
De Duitse regering zegt dat tests in Duitsland, Frankrijk en Zweden hebben uitgewezen dat hij was vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. Duitsland en andere westerse landen hebben Moskou om opheldering gevraagd over de vergiftiging.
Moskou heeft elke betrokkenheid bij het incident ontkend en zei nog geen bewijs van een misdrijf te hebben gezien.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).
1 uur geledenLINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.
3 uur geleden