'Merkel bezocht Kremlin-criticus Navalni in het ziekenhuis'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de Russische oppositiepoliticus Alexej Navalni bezocht toen hij in een Berlijns ziekenhuis werd behandeld voor een vergiftiging. Dat meldde het blad Der Spiegel maandag.
Zonder bronnen te noemen, zegt Der Spiegel dat Merkel Navalni bezocht in het Charité-ziekenhuis, waar hij gedurende 32 dagen werd behandeld. Vorige maand werd hij vanuit Rusland naar het Berlijnse ziekenhuis gebracht nadat hij ziek was geworden op een binnenlandse vlucht in Rusland.
Een woordvoerder van Merkel weigerde commentaar te geven op het bericht.
De Duitse regering zegt dat tests in Duitsland, Frankrijk en Zweden hebben uitgewezen dat hij was vergiftigd met het zenuwgif novitsjok. Duitsland en andere westerse landen hebben Moskou om opheldering gevraagd over de vergiftiging.
Moskou heeft elke betrokkenheid bij het incident ontkend en zei nog geen bewijs van een misdrijf te hebben gezien.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
2 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden