Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel besluit met deelstaten over coronabeperkingen

Merkel besluit met deelstaten over coronabeperkingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de zestien deelstaten besluiten dinsdag over het wel of niet verlengen van de beperkende maatregelen die in Duitsland sinds 22 maart van kracht zijn. Het land heeft nog steeds te maken met oplopende aantallen patiënten en sterfgevallen maar de toenames vlakken af.

Hoewel de deelstaten niet allemaal dezelfde beperkingen hebben, zijn er landelijke richtlijnen. Onder andere moet de bevolking zo veel mogelijk binnenblijven en bijeenkomsten zijn verboden.

De beperkende maatregelen gelden tot 19 april, het einde van de paasvakantie. Voorzichtig wordt hier en daar al gesproken over versoepeling. Minister van Volksgezondheid Jens Spahn zei eerder voorzichtige stappen richting een landelijke versoepeling voor mogelijk te houden.

Meer uit Buitenland

Costa: EU zal geen bemiddelaar zijn tussen Oekraïne en Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU zal geen bemiddelaar zijn in gesprekken tussen Oekraïne en Rusland, herhaalde voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de EU-top. Costa kreeg chagrijn over zich heen nadat zijn team eerder deze week had geprobeerd contact te zoeken met Rusland.

58 minuten geleden
Von der Leyen wil in oktober duidelijkheid over EU-begroting

BRUSSEL (ANP) - Bij de volgende EU-top in oktober moet duidelijk worden waar het geld van de EU-meerjarenbegroting vandaan komt. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een bijeenkomst van EU-leiders in Brussel.

1 uur geleden
Iran koppelt inspectie atoomprogramma aan onderhandelingen VS

TEHERAN (ANP) - De toegang die atoomenergiewaakhond IAEA krijgt tot Irans nucleaire faciliteiten, hangt af van de uitkomst van onderhandelingen met de VS. Dat zegt de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Esmaeil Baghaei. Ook ontkent hij eerdere geruchten dat het Internationaal Atoomenergieagentschap toestemming zou hebben gekregen tot de Iraanse faciliteiten.

1 uur geleden
Libanon: tientallen doden en gewonden sinds middernacht

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds middernacht 47 doden en 97 gewonden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Eerder meldde het ministerie 18 doden, maar het benadrukte daarbij dat dit geen definitief dodental was; de aanhoudende aanvallen maakten het moeilijk om bij de slachtoffers te komen.

1 uur geleden
Israël en Hezbollah eens over staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Hezbollah hebben ingestemd met een staakt-het-vuren, zegt een Amerikaanse topfunctionaris. Het bestand is vrijdag om 16.00 uur lokale tijd ingegaan. Dat is om 15.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Starmer roept op tot eenheid Labour na verkiezingswinst rivaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer heeft opgeroepen tot eenheid binnen regeringspartij Labour. Zijn oproep volgt na de lokale verkiezingsoverwinning van rivaal Andy Burnham, die met zijn behaalde parlementszetel voldoet aan een belangrijke voorwaarde voor het ontketenen van een interne leiderschapsstrijd.

4 uur geleden
Europese landen nemen maatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - In grote delen van West- en Zuid-Europa worden maatregelen getroffen tegen de hitte. In delen van Zuid-Frankrijk en Spanje kan die vrijdag oplopen tot richting de 40 graden.

5 uur geleden