Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel: auto-industrie kan onderdeel oplossing klimaatcrisis zijn

Merkel: auto-industrie kan onderdeel oplossing klimaatcrisis zijn

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De auto-industrie kan onderdeel zijn van een oplossing van de klimaatcrisis. Dat heeft de Duitse bondskanselier Angela Merkel gezegd bij de opening van de grote autoshow IAA Mobility in München.

Merkel zei dat tijdens haar regeerperiode veel is gedaan om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren door subsidies voor elektrische auto's te verstrekken en de ontwikkeling van laadinfrastructuur te ondersteunen. Volgens Merkel werd de Duitse auto-industrie eerst als "terughoudend" gezien bij de overstap naar elektrisch rijden, maar is er inmiddels veel vooruitgang geboekt.

"De auto-industrie is niet alleen onderdeel van het klimaatprobleem, maar vooral een centraal deel van de oplossing", verklaarde de bondskanselier die deze maand na zestien jaar aftreedt. Merkel was in het verleden vaak te gast op de IAA-autoshows. Duitsland wil in 2045 klimaatneutraal zijn en daar speelt de autosector een belangrijke rol bij. Autobedrijven als BMW, Daimler en Volkswagen doen grote investeringen in elektrisch aangedreven voertuigen.

Klimaatactivisten protesteerden eerder op de dag bij de autoshow en op wegen rond München. Zij vinden dat de auto-industrie bijdraagt aan de klimaatcrisis en dat veel sneller moet worden gestopt met de verkoop van benzine- en dieselauto's. Voor vrijdag en zaterdag zijn grote protesten aangekondigd rond de autoshow. Daar zouden vele duizenden mensen op af moeten komen.

Meer uit Financieel

AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

32 minuten geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

34 minuten geleden
Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

1 uur geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

9 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

11 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

11 uur geleden