Merkel: auto-industrie kan onderdeel oplossing klimaatcrisis zijn
MÜNCHEN (ANP/AFP) - De auto-industrie kan onderdeel zijn van een oplossing van de klimaatcrisis. Dat heeft de Duitse bondskanselier Angela Merkel gezegd bij de opening van de grote autoshow IAA Mobility in München.
Merkel zei dat tijdens haar regeerperiode veel is gedaan om de overgang naar elektrisch rijden te stimuleren door subsidies voor elektrische auto's te verstrekken en de ontwikkeling van laadinfrastructuur te ondersteunen. Volgens Merkel werd de Duitse auto-industrie eerst als "terughoudend" gezien bij de overstap naar elektrisch rijden, maar is er inmiddels veel vooruitgang geboekt.
"De auto-industrie is niet alleen onderdeel van het klimaatprobleem, maar vooral een centraal deel van de oplossing", verklaarde de bondskanselier die deze maand na zestien jaar aftreedt. Merkel was in het verleden vaak te gast op de IAA-autoshows. Duitsland wil in 2045 klimaatneutraal zijn en daar speelt de autosector een belangrijke rol bij. Autobedrijven als BMW, Daimler en Volkswagen doen grote investeringen in elektrisch aangedreven voertuigen.
Klimaatactivisten protesteerden eerder op de dag bij de autoshow en op wegen rond München. Zij vinden dat de auto-industrie bijdraagt aan de klimaatcrisis en dat veel sneller moet worden gestopt met de verkoop van benzine- en dieselauto's. Voor vrijdag en zaterdag zijn grote protesten aangekondigd rond de autoshow. Daar zouden vele duizenden mensen op af moeten komen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
1 uur geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
3 uur geleden