Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merendeel autoverkopen Europese Unie nog niet elektrisch

Merendeel autoverkopen Europese Unie nog niet elektrisch

BRUSSEL (ANP) - Het aantal nieuwe personenauto's dat in 2021 werd verkocht in de Europese Unie bestond nog voornamelijk uit benzine-auto's. Zo'n 60 procent van alle nieuwe auto's rijdt nog op conventionele brandstoffen, meldt Europese branchevereniging ACEA.

Wel nam het aandeel hybride-auto's, dat op zowel elektriciteit als benzine rijdt, toe naar bijna een vijfde van het totale marktaandeel verkochte nieuwe auto's. Dat was een jaar eerder nog bijna 12 procent. Het marktaandeel van volledig elektrische auto's steeg ook flink, naar 18 procent tegenover 10,5 procent een jaar eerder. De stijgingen hadden onder meer te maken met overheidssubsidies om elektrisch rijden te stimuleren.

Tegelijkertijd had de Europese automarkt nog wel last van krimp, onder meer door tekorten aan computerchips en problemen in de leveringsketen die ontstonden door de coronapandemie. Van zowel benzine- als dieselauto's werden er een stuk minder verkocht, respectievelijk bijna 18 procent en ruim 31 procent minder op jaarbasis.

Nederland

In Nederland daalde het aantal verkochte dieselauto's het afgelopen jaar met bijna 47 procent naar bijna 7000 auto's. Een jaar eerder waren dat er nog bijna 13.000. Het aantal benzine-auto's daalde met ruim 28 procent minder hard, van ruim 205.000 verkochte exemplaren in 2020 naar bijna 147.000 in 2021.

Het aantal volledig elektrische auto's in Nederland daalde afgelopen jaar met ruim 12 procent naar ruim 64.000 tegenover ruim 73.000 auto's in 2020. Van de plug-in hybride-voertuigen werden er meer dan twee keer zoveel verkocht, van bijna 15.000 in 2020 naar ruim 31.000 in 2021. In Nederland was het subsidiepotje voor elektrische auto's in 2021 al halverwege het jaar leeg.

Meer uit Financieel

UnitedConsumers: adviesprijs benzine mogelijk boven 2,50 euro

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.

4 minuten geleden
Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

ROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.

10 minuten geleden
Verzekeraars aan werkgevers: neem actie en voorkom pensioenstrop

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.

16 minuten geleden
Brussel wil niet één molecuul energie importeren uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.

1 uur geleden
AEX opent met kleine winst, olieprijzen omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.

1 uur geleden
Italiaanse bank UniCredit biedt 35 miljard voor Duits Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.

1 uur geleden
DHL Express teleurgesteld over staking, wil in gesprek met bonden

SCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.

2 uur geleden