Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merchandise hoveniersbedrijf van persconferentie Giuliani een hit

Merchandise hoveniersbedrijf van persconferentie Giuliani een hit

PHILADELPHIA (ANP) - Een hoveniersbedrijf in het Amerikaanse Philadelphia, waar president Donald Trumps campagneteam afgelopen weekend waarschijnlijk per abuis de parkeerplaats boekte voor een persconferentie, heeft groot succes met geld verdienen aan de hilariteit rond het bizarre persmoment. De merchandise die het bedrijf Four Seasons Total Landscaping verkoopt, is niet aan te slepen, meldt de website USA Today.

Four Seasons Total Landscaping, dat door Trumps team allicht is verward met het luxueuze The Four Seasons Hotel, verkoopt t-shirts en stickers met leuzen die de spot drijven met de favoriete slogans van de president. Liefhebbers kunnen bijvoorbeeld een kledingstuk bestellen met de teksten "Make America Rake Again" (Laat Amerika weer harken) en "Lawn and Order" (Gazon en Orde). De t-shirts met die teksten waren volgens USA Today dinsdag vrijwel uitverkocht. Volgens de onafhankelijke radiozender NPR is het bedrijf ook van plan om mondkapjes te gaan verkopen.

Trump nodigde zaterdag journalisten via Twitter uit voor een persconferentie in The Four Seasons in Philadelphia. Even later verzond Trump nog een tweet waarin stond dat de persconferentie een half uur later zou beginnen, bij Four Seasons Total Landscaping. Het persmoment zou gaan over de verkiezingsfraude die de Democraten volgens Trump hebben gepleegd. Een bewering waar de president overigens geen bewijs voor heeft.

Locatie, locatie, locatie

De locatie bleek uiteindelijk de parkeerplaats van een hoveniersbedrijf te zijn, op een bedrijventerrein in het noordoosten van de stad, tegenover een crematorium en naast een pornoboekjeswinkel. Tijdens het persmoment, dat alsnog doorgang vond, moest Trumps persoonlijke advocaat Rudy Giuliani van een journalist vernemen dat nieuwszender CNN en andere Amerikaanse media de Democraat Joe Biden tot winnaar van de presidentsverkiezingen hadden uitgeroepen.

Het provisorisch en absurd aandoende persmoment werd al snel het onderwerp van spot op sociale media en door Amerikaanse komieken. Four Seasons Total Landscaping besloot dat al die publiciteit mogelijk een goudmijn was en begon vanaf maandag met de verkoop van allerhande merchandise. Het hoveniersbedrijf heeft op Facebook laten weten dat het "vereerd was om als gastheer van een persconferentie te worden gevraagd" en stelt dat het trots zou zijn "om elke presidentskandidaat te gast te hebben bij ons bedrijf".

Meer uit Buitenland

Tv-station van rebellen in Tigray geraakt door drone

MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.

58 minuten geleden
Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

1 uur geleden
Zwitsers stemmen tegen striktere neutraliteit in grondwet

BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.

2 uur geleden
Trump: veiligheidsdiensten VS en VK onderzochten verdachten al

WASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.

2 uur geleden
Houthi's melden dodelijke Saudische aanvallen op markt in Taiz

SANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.

3 uur geleden
Politie VK vermoedt voorbereiding terreurdaad bij vliegbasis

FAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.

4 uur geleden
Explosievenrobot onderzoekt witte busjes bij vliegbasis VK

WHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.

5 uur geleden