Mercedes ziet met Ineos toekomst in Formule 1
LONDEN (ANP) - Mercedes heeft de ambitie om langer in de Formule 1 actief te blijven kracht bijgezet door een vijfjarig samenwerkingsverband aan te gaan met Ineos. Het Britse chemieconcern van miljardair Jim Ratcliffe wordt hoofdpartner van de Duitse renstal, die al jaren domineert in de koningsklasse van de autosport. Eind vorig jaar werd al bekend dat Mercedes en Ineos op technisch gebied gaan samenwerken.
"We zitten hier voor de lange termijn", zei teambaas Toto Wolff in de Royal Automobile Club in Londen, waar ook alvast de kleurstelling van de bolide voor komend seizoen werd getoond. De naam van Ineos staat in het rood onder meer op de voorvleugel en de luchtinlaat boven de cockpit. Mercedes presenteert vrijdag officieel de nieuwe auto van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. "Voor Mercedes is de Formule 1 een enorm marketingplatform. Deze sponsorovereenkomst bevestigt de wens om door te gaan met onze succesvolle reis", aldus Wolff.
De afgelopen weken werd gespeculeerd over een vertrek van Mercedes uit de Formule 1, omdat voor volgend jaar ingrijpende wijzigingen op de planning staan. Wolff had die geruchten vorige week ontkend, maar zei toen wel dat er nog de nodige gesprekken gevoerd moeten worden tussen de teams en Liberty Media, het bedrijf dat eigenaar is van de Formule 1.
Tijd nodig
"Dat proces heeft tijd nodig. Er zijn nog heel wat onderwerpen waarover we overeenstemming moeten bereiken", zei Wolff. De Oostenrijker gaat binnenkort ook praten met zijn kopman Hamilton, die afgelopen jaar voor de zesde keer wereldkampioen werd. Het contract van de 35-jarige Brit loopt eind dit jaar af. "Lewis is momenteel de beste coureur in de Formule 1 en wij geven hem het beste materiaal. Dat spreekt hem aan."
Ratcliffe heeft met Ineos een eigen wielerploeg. Het chemieconcern investeert ook in het voetbal, zeilen en atletiek.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
17 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
22 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden