Mercedes wordt dit seizoen niet nog sneller
PORTIMÃO (ANP) - De Formule 1-auto van Mercedes wordt dit jaar niet nog sneller dan hij al is. De Duitse renstal brengt geen verbeteringen meer aan en richt zich nu al op volgend seizoen, zegt teambaas Toto Wolff op de website van de koningsklasse.
De renstal kan het zich permitteren, want de Mercedes is verreweg de beste auto in het veld en de wereldtitel kan de Brit Lewis Hamilton praktisch niet meer ontgaan. Hij won zeven van de elf races en zijn teamgenoot Valtteri Bottas schreef twee grands prix op zijn naam. "We zijn al een tijd geleden gestopt met het ontwikkelen van updates. Dat is grondig doordacht, want niet ieder kampioenschap kun je ervoor kiezen zo vroeg al de boeken te sluiten", aldus Wolff.
Gevolg is dat naaste concurrent Red Bull de rest van het jaar het gat naar Mercedes kan dichten. De renstal van Max Verstappen voerde nog een flinke update door in de Grote Prijs van de Eifel en die had meteen effect. Verstappen zat op de Nürburgring kort achter de Mercedessen in de kwalificatie en gaf ook in de race betrekkelijk weinig toe op Hamilton. Hij finishte als tweede op amper 5 seconden.
"De regels voor volgend jaar veranderen nog behoorlijk en om die reden hebben we onze aandacht al naar de auto van 2021 verschoven. Daarom zie je nu ook dat de verhoudingen tussen de teams in het huidige kampioenschap verschuiven. Het zal voor ons wat moeilijker worden om nog elke race te winnen", aldus Wolff.
De eerstvolgende race is de Grote Prijs van Portugal komend weekeinde. De Formule 1 maakt dan zijn debuut op het circuit van Portimão.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
46 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
4 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geleden