
Mercedes wil Verstappen via pitstops in de tang nemen
ZANDVOORT (ANP) - Het team van Mercedes wil zondag Max Verstappen via de pitstops in de tang nemen tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De coureurs Lewis Hamilton en Vallteri Bottas krijgen ieder een andere strategie, zei teambaas Toto Wolff van de Duitse Formule 1-renstal. "Max moet de keuze maken of hij voor één pitstop gaat of twee. Wij kunnen met twee coureurs de twee verschillende strategieën uitvoeren."
Verstappen veroverde zaterdag in Zandvoort poleposition in zijn Red Bull, Hamilton en Bottas klokten respectievelijk de tweede en derde tijd en staan in de startopstelling kort achter de Nederlandse thuisfavoriet. De coureurs verwachtten dat op het snelle, bochtige rondje door de duinen inhalen heel moeilijk zal worden, dus komt het in de race aan op tactiek. Verstappen voert de strijd vooraan in zijn eentje, omdat zijn teamgenoot Sergio Pérez een slechte kwalificatie reed. De Mexicaan vertrekt vanaf de zestiende plek.
Hamilton leidt het kampioenschap in de Formule 1 met 3 punten voorsprong op Verstappen. Als de Nederlander zondag wint, neemt hij de leiding in de titelstrijd weer over van de Britse zevenvoudig wereldkampioen. "Het zal niet meevallen, want Max was wel sneller dan wij. Het gaat zondag ook niet alleen om strategie, maar ook over het zo goed mogelijk benutten van de banden, die fors slijten op dit circuit", zei Hamilton.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
3 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
4 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
12 uur geleden