Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes wil Verstappen via pitstops in de tang nemen

Mercedes wil Verstappen via pitstops in de tang nemen

ZANDVOORT (ANP) - Het team van Mercedes wil zondag Max Verstappen via de pitstops in de tang nemen tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort. De coureurs Lewis Hamilton en Vallteri Bottas krijgen ieder een andere strategie, zei teambaas Toto Wolff van de Duitse Formule 1-renstal. "Max moet de keuze maken of hij voor één pitstop gaat of twee. Wij kunnen met twee coureurs de twee verschillende strategieën uitvoeren."

Verstappen veroverde zaterdag in Zandvoort poleposition in zijn Red Bull, Hamilton en Bottas klokten respectievelijk de tweede en derde tijd en staan in de startopstelling kort achter de Nederlandse thuisfavoriet. De coureurs verwachtten dat op het snelle, bochtige rondje door de duinen inhalen heel moeilijk zal worden, dus komt het in de race aan op tactiek. Verstappen voert de strijd vooraan in zijn eentje, omdat zijn teamgenoot Sergio Pérez een slechte kwalificatie reed. De Mexicaan vertrekt vanaf de zestiende plek.

Hamilton leidt het kampioenschap in de Formule 1 met 3 punten voorsprong op Verstappen. Als de Nederlander zondag wint, neemt hij de leiding in de titelstrijd weer over van de Britse zevenvoudig wereldkampioen. "Het zal niet meevallen, want Max was wel sneller dan wij. Het gaat zondag ook niet alleen om strategie, maar ook over het zo goed mogelijk benutten van de banden, die fors slijten op dit circuit", zei Hamilton.

Meer uit Sport

Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

56 minuten geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

8 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

11 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

11 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

15 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

18 uur geleden