Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes wil aflopend contract Hamilton deze winter verlengen

Mercedes wil aflopend contract Hamilton deze winter verlengen

BRACKLEY (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes wil het aflopende contract van Lewis Hamilton deze winter verlengen. De 38-jarige Britse coureur gaat het laatste jaar van zijn contract in, maar heeft al duidelijk gemaakt dat hij graag langer door wil gaan. Teambaas Toto Wolff van Mercedes zei afgelopen jaar dat de zevenvoudig wereldkampioen in ieder geval tot zijn veertigste zeker is van een stoeltje bij de renstal.

"Het lijstje met dingen die we moeten doen is behoorlijk lang", zegt Wolff nu in de podcast Beyond The Grid. "Het contract van Lewis is een van de dingen die we deze winter willen afhandelen. Maar we hebben geen harde deadline." Wolff benadrukt dat het opstellen van een nieuw contract voor na 2023 eigenlijk slechts een formaliteit is. "Lewis is onderdeel van het team en het team is onderdeel van Lewis. Er is geen reden om niet samen door te gaan."

Max Verstappen maakte in 2021 een einde aan de hegemonie van Hamilton. De Nederlander prolongeerde afgelopen seizoen met overmacht zijn wereldtitel. Hamilton eindigde als zesde in het WK-klassement. Voor het eerst sinds zijn debuut in de Formule 1 in 2007 sloot de Brit een seizoen af zonder overwinning.

Altijd hongerig

"Een van de kwaliteiten van Lewis is dat hij altijd hongerig is, hij wil altijd presteren", zei Wolff. "Hij is een geweldige sportman, maar ook iemand die altijd enorm gedreven en gemotiveerd is."

Hamilton verlengde in de zomer van 2021 zijn contract bij Mercedes tot eind 2023. Zijn huidige teamgenoot George Russell (24) beschikt over een langjarig contract.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiƫle wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

9 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

9 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden