Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes wil aan minder teams motoren leveren in Formule 1

Mercedes wil aan minder teams motoren leveren in Formule 1

MONACO (ANP) - Mercedes wil het aantal teams in de Formule 1 dat motoren krijgt van de Duitse fabrikant gaan terugbrengen. Mercedes voorziet McLaren, Aston Martin en Williams van motoren. Volgens teambaas Toto Wolff verdient Mercedes daar echter te weinig aan nu de internationale autosportfederatie FIA de regels heeft aangepast.

"Helaas is het leasen van motoren niet meer aantrekkelijk en interessant, omdat de FIA een bepaalde financiële limiet heeft gesteld voor wat je aan je klanten kan doorberekenen. Dat is om de kleinere teams te beschermen", zegt Wolff in de Financial Times. Mercedes bouwt de motoren in de fabriek in het Britse Brixworth. De Duitse renstal maakt daar zelf gebruik van, maar ook McLaren, Aston Martin en Williams rijden met de krachtbronnen van Mercedes.

Het team van Wolff werd de afgelopen acht jaar wereldkampioen bij de constructeurs en leverde zeven keer de individuele wereldkampioen, maar dit seizoen komt Mercedes snelheid te kort ten opzichte van Ferrari en Red Bull. Volgens Wolff wordt in de fabriek alles op alles gezet om de auto's van Lewis Hamilton en George Russell sneller te maken. De Oostenrijker, ook aandeelhouder van het Mercedes-team, wil ook daarom één klantenteam laten vallen.

Verstappen

"In een ideale wereld maken we motoren voor Mercedes en twee andere teams, dus één minder. In dat geval hoef je twee motoren en twee reserve-exemplaren minder te maken", aldus Wolff, die niets losliet over welk team dan op zoek moet naar een andere motorleverancier.

Ferrari voorziet ook Alfa Romeo en Haas van motoren. Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, gebruikt net als zusterteam AlphaTauri motoren van Honda. Alpine rijdt met Renault-motoren.

Porsche en Audi, beide onderdeel van de Volkswagen Group, treden in 2026 toe tot de Formule 1. Porsche doet dat vermoedelijk als motorleverancier van Red Bull. Audi hoopt een team uit de Formule 1 te kunnen overnemen en voerde al gesprekken met McLaren, maar de eigenaren willen McLaren niet verkopen.

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

5 minuten geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

3 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

4 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

5 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

5 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

6 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

8 uur geleden