Mercedes wil aan minder teams motoren leveren in Formule 1
MONACO (ANP) - Mercedes wil het aantal teams in de Formule 1 dat motoren krijgt van de Duitse fabrikant gaan terugbrengen. Mercedes voorziet McLaren, Aston Martin en Williams van motoren. Volgens teambaas Toto Wolff verdient Mercedes daar echter te weinig aan nu de internationale autosportfederatie FIA de regels heeft aangepast.
"Helaas is het leasen van motoren niet meer aantrekkelijk en interessant, omdat de FIA een bepaalde financiële limiet heeft gesteld voor wat je aan je klanten kan doorberekenen. Dat is om de kleinere teams te beschermen", zegt Wolff in de Financial Times. Mercedes bouwt de motoren in de fabriek in het Britse Brixworth. De Duitse renstal maakt daar zelf gebruik van, maar ook McLaren, Aston Martin en Williams rijden met de krachtbronnen van Mercedes.
Het team van Wolff werd de afgelopen acht jaar wereldkampioen bij de constructeurs en leverde zeven keer de individuele wereldkampioen, maar dit seizoen komt Mercedes snelheid te kort ten opzichte van Ferrari en Red Bull. Volgens Wolff wordt in de fabriek alles op alles gezet om de auto's van Lewis Hamilton en George Russell sneller te maken. De Oostenrijker, ook aandeelhouder van het Mercedes-team, wil ook daarom één klantenteam laten vallen.
Verstappen
"In een ideale wereld maken we motoren voor Mercedes en twee andere teams, dus één minder. In dat geval hoef je twee motoren en twee reserve-exemplaren minder te maken", aldus Wolff, die niets losliet over welk team dan op zoek moet naar een andere motorleverancier.
Ferrari voorziet ook Alfa Romeo en Haas van motoren. Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, gebruikt net als zusterteam AlphaTauri motoren van Honda. Alpine rijdt met Renault-motoren.
Porsche en Audi, beide onderdeel van de Volkswagen Group, treden in 2026 toe tot de Formule 1. Porsche doet dat vermoedelijk als motorleverancier van Red Bull. Audi hoopt een team uit de Formule 1 te kunnen overnemen en voerde al gesprekken met McLaren, maar de eigenaren willen McLaren niet verkopen.
Meer uit Sport
CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
5 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
1 dag geleden