
Mercedes verkoopt Russische activiteiten aan lokale investeerder
STUTTGART (ANP/RTR) - Mercedes-Benz trekt zich terug uit Rusland en verkoopt de aandelen in zijn dochterondernemingen voor industriële en financiële diensten aan een lokale investeerder. Harald Wilhelm, financieel topman van het Duitse autoconcern, verklaarde tijdens de presentatie van de kwartaalcijfers dat de transactie geen verdere grote gevolgen zal hebben voor de winstgevendheid en financiële positie van de groep.
Mercedes heeft begin maart de productie in Rusland al stopgezet in een reactie op de Russische invasie van Oekraïne en schreef ruim 700 miljoen euro aan waarde af op de activiteiten in het land. Volgens Mercedes-Benz Rusland worden de aandelen in de lokale dochterondernemingen verkocht aan de Russische autodealerketen Avtodom.
De belangrijkste prioriteiten bij de transactie waren het nakomen van verplichtingen aan de klanten uit Rusland en het behouden van banen bij de Russische divisies van het bedrijf, verklaarde Natalia Koroleva, de baas van Mercedes-Benz Rusland.
Verkoop in Rusland
Volgens de Association of European Businesses, de organisatie van buitenlandse investeerders in Rusland, werden er in januari tot september 9558 Mercedes-voertuigen verkocht in Rusland. Dat is bijna 73 procent minder dan een jaar eerder.
Een woordvoerder van Mercedes-Benz zei dat het belang van 15 procent van het bedrijf in de Russische truckmaker Kamaz niet wordt beïnvloed door de voorgenomen transactie. Kamaz wordt dit jaar zoals gepland overgedragen aan Daimler Truck. Daimler Truck werd vorig jaar afgesplitst van het autoconcern Daimler, dat is doorgegaan onder de naam Mercedes-Benz.
Terugkoopclausule
Volgens Russische media zou de deal met Avtodom mogelijk ook een terugkoopclausule bevatten. Eerder namen de Japanse autofabrikant Nissan en het Franse Renault al soortgelijke clausules op in de verkoopdeals van hun Russische activiteiten. Die van Nissan werden voor één euro overdragen aan een Russisch staatsbedrijf en Renault verkocht zijn meerderheidsbelang in het Russische Avtovaz voor één roebel. Zowel Nissan als Renault heeft de optie om de activiteiten binnen zes jaar terug te kopen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google hoeft zijn populaire Chrome-browser niet te verkopen. Dat heeft een Amerikaanse rechter bepaald in een historische rechtszaak die het ministerie van Justitie tegen de zoekmachine had aangespannen. Google moet wel data delen met concurrenten om de concurrentie in zoekopdrachten te vergroten, zoals Justitie ook wilde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - PepsiCo hoorde dinsdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar opgebouwd in de Amerikaanse frisdrank- en snackproducent. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij het concern, zoals een mogelijke herstructurering van zijn drankentak en een herziening van het snackaanbod. Het aandeel sloot 1,1 procent hoger.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat het Hooggerechtshof vragen om een versnelde uitspraak in de hoop een beslissing van een federale rechtbank terug te draaien. Die oordeelde vrijdag dat de meeste importheffingen van Trump onwettig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Walt Disney gaat 10 miljoen dollar (zo'n 8,6 miljoen euro) betalen om een schikking te treffen met de Amerikaanse Federal Trade Commission (FTC). De beschuldiging draait om het onrechtmatig verzamelen van data van kinderen.
8 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - Filmproducent Paramount heeft een overeenkomst gesloten met gameontwikkelaar Activision om een live-actionfilm te maken gebaseerd op de populaire videogamereeks Call of Duty. Dat hebben de partijen dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar (zo'n 3,4 miljard euro) opgebouwd in PepsiCo. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij de worstelende Amerikaanse drankenfabrikant achter onder meer Pepsi-cola en Gatorade-sportdrank.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen kleurden dinsdag bij het slot van de handelsdag flink in het rood. De stemming werd gedrukt door zorgen dat de VS mogelijk miljarden aan geheven importtarieven moeten terugbetalen.
11 uur geleden