Mercedes verkoopt minder auto's door zwakkere vraag China
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse automerk Mercedes-Benz heeft in het tweede kwartaal van dit jaar minder voertuigen verkocht. Het concern wijt de daling aan de sterk afgenomen verkoop van elektrische auto's en een afnemende vraag in China.
Mercedes voegt zich daarmee bij een groeiende lijst van autofabrikanten die worstelen met een zwakkere vraag in China en een daling van de verkopen van elektrische auto's in Europa. In Europa wordt de vraag gedrukt doordat overheden zijn begonnen de subsidies op de aanschaf van elektrische auto's te verminderen of te beëindigen. Alleen BMW, de grootste rivaal van Mercedes, wist de dalende verkooptrend in Europa te doorbreken met de introductie van verschillende nieuwe elektrische modellen.
De wereldwijde verkoop van personenauto's van Mercedes-Benz daalde afgelopen kwartaal met 3,7 procent tot ongeveer 496.700 voertuigen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van volledig elektrische voertuigen nam met een kwart af. De kwartaalwinst daalde met 19 procent tot 4 miljard euro. Het concern schroefde ook de verwachting voor de winstmarge dit jaar licht terug.
Mercedes heeft ook zijn elektrificatieplannen teruggeschroefd om weer meer te investeren in voertuigen met verbrandingsmotoren, die meer geld opleveren. Wel brengt het bedrijf nieuwe volledig elektrische modellen op de markt, nadat de eerste generatie elektrische auto's van het concern niet aan de verwachtingen had voldaan.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
23 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
1 dag geleden