Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes tekent protest aan tegen uitkomst slotrace Formule 1

Mercedes tekent protest aan tegen uitkomst slotrace Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes heeft protest aangetekend tegen de uitslag van de slotrace in het Formule 1-seizoen. De internationale autosportfederatie FIA maakte bekend dat Mercedes naar de stewards is gegaan, onder meer omdat Max Verstappen de regels zou hebben overtreden. Ook heeft de raceleiding volgens de Duitse renstal de regels niet goed gevolgd.

De Nederlander passeerde Lewis Hamilton in de laatste ronde en pakte daardoor de wereldtitel. De stewards moeten zich nu over de zaak buigen. Zij kunnen uiteenlopende straffen uitdelen. Het is daardoor weer onzeker geworden of Verstappen daadwerkelijk als wereldkampioen de boeken in gaat.

De slotrace in Abu Dhabi kende een krankzinnig slot. Hamilton leek onbedreigd af te stevenen op de overwinning én de wereldtitel. Hij had zo'n 12 seconden voorsprong op Verstappen, tot de Canadees Nicholas Latifi vijf rondes voor het einde crashte in de Williams. Het leidde ertoe dat de safetycar de baan op kwam. Alle coureurs moesten achter die auto gaan rijden en mochten elkaar niet inhalen, zodat de gehavende Williams-bolide kon worden weggetakeld. Verstappen dook direct de pits in voor nieuwe banden.

Achter de safetycar schoof het hele veld in elkaar. Aanvankelijk reden er vijf achterblijvers tussen Hamilton en Verstappen, maar in de voorlaatste ronde besloot de raceleiding om die vijf auto's er tussenuit te halen. Zij mochten zowel Hamilton als de safetycar inhalen. Vlak voor het ingaan van de laatste ronde ging de safetycar van de baan. Als leider in de race mocht Hamilton bepalen wanneer hij weer op het gas ging. Verstappen reed een paar keer naast de Mercedes en leek hem één keer zelfs even te passeren, iets wat niet mag. Kort daarna ging Hamilton op het gas, waarmee de race werd hervat. In de slotronde slaagde Verstappen er op zijn nieuwe banden in om Hamilton te passeren en achter zich te houden, wat hem de titel opleverde.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan.

13 minuten geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

18 minuten geleden
Snowboarder Su bezorgt China eerste gouden medaille in Italië

LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.

1 uur geleden
Kok vindt zichzelf outsider op eerste internationale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

16 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

18 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

19 uur geleden