Mercedes tekent protest aan tegen uitkomst slotrace Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes heeft protest aangetekend tegen de uitslag van de slotrace in het Formule 1-seizoen. De internationale autosportfederatie FIA maakte bekend dat Mercedes naar de stewards is gegaan, onder meer omdat Max Verstappen de regels zou hebben overtreden. Ook heeft de raceleiding volgens de Duitse renstal de regels niet goed gevolgd.
De Nederlander passeerde Lewis Hamilton in de laatste ronde en pakte daardoor de wereldtitel. De stewards moeten zich nu over de zaak buigen. Zij kunnen uiteenlopende straffen uitdelen. Het is daardoor weer onzeker geworden of Verstappen daadwerkelijk als wereldkampioen de boeken in gaat.
De slotrace in Abu Dhabi kende een krankzinnig slot. Hamilton leek onbedreigd af te stevenen op de overwinning én de wereldtitel. Hij had zo'n 12 seconden voorsprong op Verstappen, tot de Canadees Nicholas Latifi vijf rondes voor het einde crashte in de Williams. Het leidde ertoe dat de safetycar de baan op kwam. Alle coureurs moesten achter die auto gaan rijden en mochten elkaar niet inhalen, zodat de gehavende Williams-bolide kon worden weggetakeld. Verstappen dook direct de pits in voor nieuwe banden.
Achter de safetycar schoof het hele veld in elkaar. Aanvankelijk reden er vijf achterblijvers tussen Hamilton en Verstappen, maar in de voorlaatste ronde besloot de raceleiding om die vijf auto's er tussenuit te halen. Zij mochten zowel Hamilton als de safetycar inhalen. Vlak voor het ingaan van de laatste ronde ging de safetycar van de baan. Als leider in de race mocht Hamilton bepalen wanneer hij weer op het gas ging. Verstappen reed een paar keer naast de Mercedes en leek hem één keer zelfs even te passeren, iets wat niet mag. Kort daarna ging Hamilton op het gas, waarmee de race werd hervat. In de slotronde slaagde Verstappen er op zijn nieuwe banden in om Hamilton te passeren en achter zich te houden, wat hem de titel opleverde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden