Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes-reserve De Vries kent zijn rol

Mercedes-reserve De Vries kent zijn rol

MONACO (ANP) - Nyck de Vries weet dat hij als reservecoureur bij het Formule 1-team van Mercedes niet direct de eerste gegadigde is om in de auto te stappen als er iets gebeurt met Lewis Hamilton of Valtteri Bottas. Dat bleek vorig jaar wel toen Hamilton in de aanloop naar de GP van Sakhir positief testte op het coronavirus. Niet reservecoureur Stoffel Vandoorne, maar de bij Williams gestalde George Russell mocht toen in de bolide van de wereldkampioen stappen.

"We kennen allemaal de 'skills' en kwaliteiten van George. Dat hij de eerste in lijn is, is volkomen terecht", zegt De Vries, die eind vorig jaar bij de Young Driver Test in Abu Dhabi voor het eerst in de Mercedes mocht rijden. "De situatie van vorig seizoen in Bahrein was ook wel bijzonder, aangezien ze toen al ruim voor de GP wisten dat Lewis positief was. Ze hadden dus veel tijd om te reageren. Als er op de donderdag voor een GP iets gebeurt, zal het misschien anders gaan. Maar goed, dat is een ver-van-mijn-bedshow, ik ga daar niet over."

De Vries en Vandoorne zijn dit jaar de reservecoureurs van Mercedes. Bij iedere grand prix is één van hen aanwezig, om Hamilton of Bottas te vervangen als dat nodig is. De 23-jarige Russell komt uit de opleiding van Mercedes. Hij gaat zijn derde jaar in als vaste coureur bij Williams. Als vervanger van Hamilton was Russell in december in Bahrein op weg naar de winst, tot Mercedes blunderde met de pitstops.

De Vries woont in Monaco vlakbij Hamilton en Bottas. "Natuurlijk ken ik ze. Lewis woont 100 meter verderop, Valtteri 500 meter. Lewis is heel erg op zichzelf, Valtteri kom ik wel regelmatig tegen. Nee, ik heb nog niets van ze gehoord over mijn promotie tot reservecoureur. Ik weet niet eens of ze het weten. Maar zij zijn ook de hoofdrolspelers, wij staan op de achtergrond."

Meer uit Sport

De Jong kan in Rome niet stunten tegen toptennisser Sinner

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.

16 minuten geleden
Faverus en Slippens debuteren in EK-selectie turnen

ARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.

2 uur geleden
Synchroonzwemsters De Brouwer slaan EK en WK over

NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.

8 uur geleden
Alcaraz naar derde ronde van masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.

19 uur geleden
Handballers sluiten EK-kwalificatie af met zege op Kosovo

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.

22 uur geleden
Pedersen wint opnieuw rit in Giro en herovert leiderstrui

VLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.

1 dag geleden
Volleyballers Orion voor tweede jaar op rij landskampioen

GRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.

1 dag geleden