Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes protesteert tegen besluit Verstappen niet te straffen

Mercedes protesteert tegen besluit Verstappen niet te straffen

BRACKLEY (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes vecht het besluit van de wedstrijdleiding aan om Max Verstappen niet te straffen voor het hinderen van Lewis Hamilton in de afgelopen Grote Prijs van Brazilië. De renstal meldt in een verklaring dat het nieuw bewijs heeft gevonden dat tegen de Nederlander van Red Bull zou pleiten en waarover de stewards niet beschikten tijdens de race van zondag.

In ronde 48 van de race op circuit Interlagos wilde de snellere Hamilton buitenom voorbij Verstappen en de koppositie overnemen, maar de Nederlander van Red Bull liet dat niet toe. De twee reden wiel-aan-wiel de bocht in, waarbij Verstappen zijn Britse rivaal dwong buiten de baan te rijden om een botsing te voorkomen. De raceleiding onderzocht het incident, maar zag geen aanleiding in te grijpen.

Mercedes-teambaas Toto Wolff wond zich na de race flink op over die beslissing. Verstappen was volgens hem over de schreef gegaan. "Het was sterk verdedigend rijden van Max, maar ook over het randje. Hij had op zijn minst een tijdstraf moeten krijgen. Maar de wedstrijdleiding schoof het incident onder het tapijt en dat was gewoonweg lachwekkend", zei Wolff.

Formeel verzoek bij FIA

Het team heeft nu een formeel verzoek neergelegd bij de FIA om het incident opnieuw te beoordelen aan de hand van videobeelden. Mercedes meldde niet welk bewijs het had gevonden. De stewards die zondag niets deden aan het voorval, zullen er nu nogmaals naar kijken.

Verstappen reageerde na de race nuchter op het gebeuren en snapte helemaal waarom de stewards niet ingrepen. "Ik zou niet weten wat ze anders hadden moeten beslissen. We waren aan het racen." Zijn teambaas Christian Horner viel hem bij. "Ze gaan hard de strijd aan, maar raken elkaar niet. Ik heb daar geen probleem mee."

Hamilton wist later in de race, in ronde 59, Verstappen alsnog in te halen en reed vervolgens naar de overwinning. Verstappen eindigde als tweede en zag zijn voorsprong in het wereldkampioenschap teruglopen naar 14 punten.

Meer uit Sport

Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

32 minuten geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

5 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

6 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

23 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

1 dag geleden