
Mercedes productief en snel op laatste testdag in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Voor het Formule 1-team van Mercedes is de laatste testdag in Barcelona productief geweest. De Britse coureurs George Russell (ochtend) en Lewis Hamilton (middag) kwamen samen tot 159 rondjes. Daarmee legde Mercedes meer rondes af dan Max Verstappen woensdag in de Red Bull-auto (147). De Mercedes-coureurs waren zowel in de ochtend als de middag het snelste, al zijn de rondetijden slechts bijzaak tijdens de testdagen.
Hamilton kwam in de afsluitende middagsessie tot 93 ronden, Russell reed er 66 in de ochtend. Ook noteerde Hamilton met 1.19,138 de beste rondetijd, een tiende sneller dan zijn nieuwe teamgenoot. Wereldkampioen Verstappen kwam in een rommelige ochtendsessie met vijf rode vlaggen tot 59 ronden. In de middag reed zijn Mexicaanse teamgenoot bij Red Bull, Sergio Pérez, naar de derde tijd van de dag achter de Mercedessen.
De teams van AlphaTauri, Alpine, Aston Martin en Haas kwamen na de lunchpauze door uiteenlopende problemen helemaal niet meer de baan op. Ook Valtteri Bottas, oud-coureur van Mercedes, zal niet tevreden zijn over de eerste testdagen bij zijn nieuwe team Alfa Romeo. In drie dagen reed de Fin maar 54 ronden.
In Barcelona probeerden de renstallen sinds woensdag hun wagens uit voor het nieuwe seizoen. De Formule 1-auto's zijn deze winter flink veranderd vanwege nieuwe technische richtlijnen. De eerste Grand Prix van het seizoen vindt op 20 maart plaats in Bahrein. Daaraan voorafgaand wordt op het Bahrain International Circuit eerst nog een tweede testsessie van drie dagen gehouden (10 tot en met 12 maart).
Meer uit Sport
CASTELRAIMONDO (ANP) - De Australiër Luke Plapp heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen, een etappe over 197 kilometer van Giulianova naar Castelraimondo met veel klimwerk in de Apennijnen. De renner van Jayco-AlUla ontsnapte op zo'n 46 kilometer van de finish uit een kopgroep en soleerde vervolgens over heuvelachtige wegen naar de zege. Wilco Kelderman (Visma - Lease a Bike), die mee was in de lange ontsnapping, arriveerde als tweede aan de meet op 38 seconden achterstand van Plapp.
10 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale van het challengertoernooi van Bordeaux te bereiken. De nummer 1 van Nederland verloor in de halve eindstrijd met 4-6 0-6 van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, de nummer 157 van de wereld. Met de nederlaag kwam er een einde aan een reeks van 32 zeges op het tweede niveau van het tennis.
10 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen staat zondag op de tweede plaats bij de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull moest de leider in het WK-klassement Oscar Piastri in de kwalificatie voor zich laten. De Australiër reed een tijd van 1.15,500 en begint in Imola op pole position. De Brit George Russell start als derde.
12 uur geledenIMOLA (ANP) - Geen van beide Ferrari's staat op zondag bij de eerste tien aan de start van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Charles Leclerc en Lewis Hamilton wisten zich niet te plaatsen voor het derde deel van de kwalificatie. Daarmee is Ferrari de grote verliezer van de zaterdag in Imola.
12 uur geledenSZEKESFEHERVAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de vierde etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De Nederlands kampioen uit de ploeg Jayco-AlUla was na een 154 kilometer lange rit van Tata naar Szekesfehervar de snelste in de massasprint. Hij bleef op de meet landgenoot Danny van Poppel voor, de winnaar van de eerste en tweede etappe. De Duitser Tim Torn Teutenberg finishte als derde.
13 uur geledenIMOLA (ANP) - Oscar Piastri en Lando Norris zijn tot dusver in hun McLarens een klasse apart bij de vrije trainingen van de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De Australiër Piastri zette twee keer de snelste tijd neer van de twintig coureurs die zondag op de startlijst staan in Imola. De Brit Norris was bij de derde training de snelste, nadat hij op donderdag twee keer de tweede tijd had geklokt.
16 uur geledenIMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training op het Formule 1-circuit in Imola de derde tijd (1.15,078) neergezet. Daarmee presteert de viervoudig wereldkampioen beter dan tijdens de eerste twee oefensessies op vrijdag. Hij klokte toen respectievelijk de zevende en de vijfde tijd in zijn Red Bull. Verstappen moest op zaterdag nog wel de beide McLarens van de Brit Lando Norris (1.114,897) en de Australiër Oscar Piastri voor zich dulden. Verstappen had een achterstand van 0.181 seconden op Norris.
16 uur geleden