Mercedes presenteert nieuwe Formule 1-bolide op 2 maart
BRACKLEY (ANP) - Mercedes zal de Formule 1-bolide voor het komende seizoen op 2 maart presenteren. Dat gebeurt vanwege de coronapandemie digitaal. Het is nog de vraag of zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton bij de onthulling aanwezig is. De Brit heeft nog altijd niet zijn contract bij de Duitse renstal verlengd.
De Formule 1-teams hebben vanwege de gederfde inkomsten afgelopen jaar niet veel mogen sleutelen aan de auto's voor komend seizoen. Ze komen met nagenoeg dezelfde wagens aan de start. Mercedes is om die reden bij voorbaat weer favoriet voor de titel. Hamilton veroverde afgelopen seizoen zijn zevende individuele wereldtitel en bezorgde Mercedes voor het zevende jaar op rij de constructeurstitel.
De nieuwe auto van Mercedes krijgt officieel de naam Mercedes-AMG F1 W12 E Performance. Het is de derde renstal die de datum van presentatie prijsgeeft. Alfa Romeo toont de nieuwe auto op 22 februari, McLaren al op 15 februari. De officiële testraces zijn van 12 tot en met 14 maart op het circuit van Sakhir in Bahrein. Het seizoen opent op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
15 uur geleden