Mercedes presenteert nieuwe Formule 1-bolide op 2 maart
BRACKLEY (ANP) - Mercedes zal de Formule 1-bolide voor het komende seizoen op 2 maart presenteren. Dat gebeurt vanwege de coronapandemie digitaal. Het is nog de vraag of zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton bij de onthulling aanwezig is. De Brit heeft nog altijd niet zijn contract bij de Duitse renstal verlengd.
De Formule 1-teams hebben vanwege de gederfde inkomsten afgelopen jaar niet veel mogen sleutelen aan de auto's voor komend seizoen. Ze komen met nagenoeg dezelfde wagens aan de start. Mercedes is om die reden bij voorbaat weer favoriet voor de titel. Hamilton veroverde afgelopen seizoen zijn zevende individuele wereldtitel en bezorgde Mercedes voor het zevende jaar op rij de constructeurstitel.
De nieuwe auto van Mercedes krijgt officieel de naam Mercedes-AMG F1 W12 E Performance. Het is de derde renstal die de datum van presentatie prijsgeeft. Alfa Romeo toont de nieuwe auto op 22 februari, McLaren al op 15 februari. De officiële testraces zijn van 12 tot en met 14 maart op het circuit van Sakhir in Bahrein. Het seizoen opent op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden