Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes presenteert nieuwe Formule 1-bolide op 2 maart

Mercedes presenteert nieuwe Formule 1-bolide op 2 maart

BRACKLEY (ANP) - Mercedes zal de Formule 1-bolide voor het komende seizoen op 2 maart presenteren. Dat gebeurt vanwege de coronapandemie digitaal. Het is nog de vraag of zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton bij de onthulling aanwezig is. De Brit heeft nog altijd niet zijn contract bij de Duitse renstal verlengd.

De Formule 1-teams hebben vanwege de gederfde inkomsten afgelopen jaar niet veel mogen sleutelen aan de auto's voor komend seizoen. Ze komen met nagenoeg dezelfde wagens aan de start. Mercedes is om die reden bij voorbaat weer favoriet voor de titel. Hamilton veroverde afgelopen seizoen zijn zevende individuele wereldtitel en bezorgde Mercedes voor het zevende jaar op rij de constructeurstitel.

De nieuwe auto van Mercedes krijgt officieel de naam Mercedes-AMG F1 W12 E Performance. Het is de derde renstal die de datum van presentatie prijsgeeft. Alfa Romeo toont de nieuwe auto op 22 februari, McLaren al op 15 februari. De officiële testraces zijn van 12 tot en met 14 maart op het circuit van Sakhir in Bahrein. Het seizoen opent op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

3 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

5 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

9 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden