Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes 'komt onverwacht tot leven' op circuit van Melbourne

Mercedes 'komt onverwacht tot leven' op circuit van Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes presteerde onverwacht sterk in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Australië. George Russell reed de tweede tijd en start zondag in de race op de voorste rij naast Max Verstappen, die de pole pakte. Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.

"De auto kwam ineens tot leven. Dit hadden we absoluut niet verwacht", zei Russell. "Dit is waarschijnlijk de beste Formule 1-auto waarin ik ooit heb gereden. We zijn minder dan 3 tienden langzamer dan Verstappen en dat was in de voorgaande races een seconde. Deze resultaten geven ons heel veel vertrouwen."

Tot nog toe was het dit seizoen ach en wee bij het voormalige kampioensteam, dat de afgelopen jaren met Hamilton zeven individuele wereldtitels binnensleepte en ook nog eens acht constructeurstitels. Teambaas Toto Wolff mopperde kortgeleden nog over de trage auto die de Duitse renstal dit jaar heeft gebouwd. "Het is niet realistisch om te denken dat we het gat met Red Bull op korte termijn kunnen dichtrijden, het zal nog maanden duren voordat we een auto hebben die gelijkwaardig is", zei hij.

Maar Russell liet na de kwalificatie een heel ander geluid horen. "De auto voelde zo goed aan, ik ben zelfs een beetje teleurgesteld dat ik poleposition niet heb gepakt. Het is mooi dat we onverwacht enorme vooruitgang hebben geboekt en ik ga zondag in de race zeker voor de overwinning. Al zal Max Verstappen vermoedelijk nog wel sneller zijn."

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

8 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

8 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

8 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

13 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

17 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

17 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden