Mercedes 'komt onverwacht tot leven' op circuit van Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes presteerde onverwacht sterk in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Australië. George Russell reed de tweede tijd en start zondag in de race op de voorste rij naast Max Verstappen, die de pole pakte. Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.
"De auto kwam ineens tot leven. Dit hadden we absoluut niet verwacht", zei Russell. "Dit is waarschijnlijk de beste Formule 1-auto waarin ik ooit heb gereden. We zijn minder dan 3 tienden langzamer dan Verstappen en dat was in de voorgaande races een seconde. Deze resultaten geven ons heel veel vertrouwen."
Tot nog toe was het dit seizoen ach en wee bij het voormalige kampioensteam, dat de afgelopen jaren met Hamilton zeven individuele wereldtitels binnensleepte en ook nog eens acht constructeurstitels. Teambaas Toto Wolff mopperde kortgeleden nog over de trage auto die de Duitse renstal dit jaar heeft gebouwd. "Het is niet realistisch om te denken dat we het gat met Red Bull op korte termijn kunnen dichtrijden, het zal nog maanden duren voordat we een auto hebben die gelijkwaardig is", zei hij.
Maar Russell liet na de kwalificatie een heel ander geluid horen. "De auto voelde zo goed aan, ik ben zelfs een beetje teleurgesteld dat ik poleposition niet heb gepakt. Het is mooi dat we onverwacht enorme vooruitgang hebben geboekt en ik ga zondag in de race zeker voor de overwinning. Al zal Max Verstappen vermoedelijk nog wel sneller zijn."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
3 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
4 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
8 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
11 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden