Mercedes 'komt onverwacht tot leven' op circuit van Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes presteerde onverwacht sterk in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Australië. George Russell reed de tweede tijd en start zondag in de race op de voorste rij naast Max Verstappen, die de pole pakte. Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.
"De auto kwam ineens tot leven. Dit hadden we absoluut niet verwacht", zei Russell. "Dit is waarschijnlijk de beste Formule 1-auto waarin ik ooit heb gereden. We zijn minder dan 3 tienden langzamer dan Verstappen en dat was in de voorgaande races een seconde. Deze resultaten geven ons heel veel vertrouwen."
Tot nog toe was het dit seizoen ach en wee bij het voormalige kampioensteam, dat de afgelopen jaren met Hamilton zeven individuele wereldtitels binnensleepte en ook nog eens acht constructeurstitels. Teambaas Toto Wolff mopperde kortgeleden nog over de trage auto die de Duitse renstal dit jaar heeft gebouwd. "Het is niet realistisch om te denken dat we het gat met Red Bull op korte termijn kunnen dichtrijden, het zal nog maanden duren voordat we een auto hebben die gelijkwaardig is", zei hij.
Maar Russell liet na de kwalificatie een heel ander geluid horen. "De auto voelde zo goed aan, ik ben zelfs een beetje teleurgesteld dat ik poleposition niet heb gepakt. Het is mooi dat we onverwacht enorme vooruitgang hebben geboekt en ik ga zondag in de race zeker voor de overwinning. Al zal Max Verstappen vermoedelijk nog wel sneller zijn."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
17 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden