Mercedes: Hamilton deed niets fout bij botsing met Verstappen
BRACKLEY (ANP) - De straf die Mercedes-coureur Lewis Hamilton kreeg voor zijn botsing met de Red Bull van Max Verstappen in de Grand Prix van Groot-Brittannië was volgens zijn Mercedes-team streng en niet in overeenstemming met de regels. Dat zegt James Allison, technisch directeur van het team tegen de BBC.
Allison beweert dat Hamilton zich bij het incident aan de inhaalregels van de Formule 1 hield: "Hij hoefde geen ruimte te geven, dus ik vond het wel hard om de straf te krijgen. Wat ons betreft was de manoeuvre die Lewis maakte reglementair. Lewis was substantieel langszij. Hij had zijn vooras ver voorbij het midden van Verstappens auto."
Hamilton werd door de race-stewards echter veroordeeld als schuldige aan het incident in de Copse-corner. Verstappen kwam hard met de bandenstapel in botsing en moest naar het ziekenhuis worden gebracht na een klap met een kracht van 51G.
Hamilton kreeg een straf van 10 seconden, waardoor hij na zijn pitstop van de tweede naar de vierde plaats zakte. De wereldkampioen kwam terug, passeerde koploper Charles Leclerc twee ronden voor het eind en bracht de voorsprong van Verstappen in de stand van het kampioenschap terug tot acht punten.
Red Bull-teambaas Christian Horner zei na de race boos dat Hamilton "de actie nooit had moeten maken" en noemde Hamiltons passeerpoging "wanhopig", "ondoordacht" en "amateuristisch".
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden