Mercedes: Hamilton deed niets fout bij botsing met Verstappen
BRACKLEY (ANP) - De straf die Mercedes-coureur Lewis Hamilton kreeg voor zijn botsing met de Red Bull van Max Verstappen in de Grand Prix van Groot-Brittannië was volgens zijn Mercedes-team streng en niet in overeenstemming met de regels. Dat zegt James Allison, technisch directeur van het team tegen de BBC.
Allison beweert dat Hamilton zich bij het incident aan de inhaalregels van de Formule 1 hield: "Hij hoefde geen ruimte te geven, dus ik vond het wel hard om de straf te krijgen. Wat ons betreft was de manoeuvre die Lewis maakte reglementair. Lewis was substantieel langszij. Hij had zijn vooras ver voorbij het midden van Verstappens auto."
Hamilton werd door de race-stewards echter veroordeeld als schuldige aan het incident in de Copse-corner. Verstappen kwam hard met de bandenstapel in botsing en moest naar het ziekenhuis worden gebracht na een klap met een kracht van 51G.
Hamilton kreeg een straf van 10 seconden, waardoor hij na zijn pitstop van de tweede naar de vierde plaats zakte. De wereldkampioen kwam terug, passeerde koploper Charles Leclerc twee ronden voor het eind en bracht de voorsprong van Verstappen in de stand van het kampioenschap terug tot acht punten.
Red Bull-teambaas Christian Horner zei na de race boos dat Hamilton "de actie nooit had moeten maken" en noemde Hamiltons passeerpoging "wanhopig", "ondoordacht" en "amateuristisch".
Meer uit Sport
CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
10 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
13 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
19 uur geleden