Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi

Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes gaat in de slotrace van het seizoen in Abu Dhabi voor eerherstel. Geklungel met de banden bij een pitsstop kostte Mercedes zondag de zege in Bahrein. "Na de teleurstellende race in Sakhir gaan we in de laatste race van het seizoen voor eerherstel", zegt teambaas Toto Wolff. Hij weet nog niet met welke coureurs dat moet gebeuren.

Wereldkampioen Lewis Hamilton ontbrak vorige week in Bahrein, omdat hij positief had getest op het coronavirus. De Brit wil dolgraag komend weekeinde weer in zijn bolide stappen, maar hij moet eerst een negatieve test afleggen voordat hij naar Abu Dhabi kan reizen. Als dat niet gebeurt, dan zit George Russell opnieuw in de auto van Hamilton. De 22-jarige Engelsman leek in Sakhir bij zijn debuut voor Mercedes op weg naar de winst, maar door een blunder van het team bij het wisselen van de banden ging het in de slotfase van de race mis voor Russell en zijn teamgenoot Valtteri Bottas.

Volgens Wolff heeft Mercedes inmiddels ontdekt hoe het zo mis kon gaan in de pitsstraat. "We hebben een onderliggend probleem met onze intercom ontdekt. We hebben maatregelen genomen, zowel technisch als met de manier waarop we werken, om te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren." Wolff hoopt dat Hamilton in Abu Dhabi weer kan racen. "Het gaat steeds beter met hem en we gaan er alles aan doen om Lewis in de auto te krijgen. Maar zijn gezondheid heeft prioriteit."

Op de twee racewagens van Mercedes staan bij de slotrace de namen van alle medewerkers van het team, om ze zo te bedanken voor hun inzet dit jaar. "Iedereen heeft enorm had gewerkt en de lat weer hoger gelegd tijdens dit enorme intense seizoen", zegt Wolff. "We willen hiermee onze waardering tonen."

Meer uit Sport

Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

28 minuten geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

30 minuten geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

4 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

15 uur geleden