Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi

Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes gaat in de slotrace van het seizoen in Abu Dhabi voor eerherstel. Geklungel met de banden bij een pitsstop kostte Mercedes zondag de zege in Bahrein. "Na de teleurstellende race in Sakhir gaan we in de laatste race van het seizoen voor eerherstel", zegt teambaas Toto Wolff. Hij weet nog niet met welke coureurs dat moet gebeuren.

Wereldkampioen Lewis Hamilton ontbrak vorige week in Bahrein, omdat hij positief had getest op het coronavirus. De Brit wil dolgraag komend weekeinde weer in zijn bolide stappen, maar hij moet eerst een negatieve test afleggen voordat hij naar Abu Dhabi kan reizen. Als dat niet gebeurt, dan zit George Russell opnieuw in de auto van Hamilton. De 22-jarige Engelsman leek in Sakhir bij zijn debuut voor Mercedes op weg naar de winst, maar door een blunder van het team bij het wisselen van de banden ging het in de slotfase van de race mis voor Russell en zijn teamgenoot Valtteri Bottas.

Volgens Wolff heeft Mercedes inmiddels ontdekt hoe het zo mis kon gaan in de pitsstraat. "We hebben een onderliggend probleem met onze intercom ontdekt. We hebben maatregelen genomen, zowel technisch als met de manier waarop we werken, om te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren." Wolff hoopt dat Hamilton in Abu Dhabi weer kan racen. "Het gaat steeds beter met hem en we gaan er alles aan doen om Lewis in de auto te krijgen. Maar zijn gezondheid heeft prioriteit."

Op de twee racewagens van Mercedes staan bij de slotrace de namen van alle medewerkers van het team, om ze zo te bedanken voor hun inzet dit jaar. "Iedereen heeft enorm had gewerkt en de lat weer hoger gelegd tijdens dit enorme intense seizoen", zegt Wolff. "We willen hiermee onze waardering tonen."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

3 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

5 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

9 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden