Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes gaat in de slotrace van het seizoen in Abu Dhabi voor eerherstel. Geklungel met de banden bij een pitsstop kostte Mercedes zondag de zege in Bahrein. "Na de teleurstellende race in Sakhir gaan we in de laatste race van het seizoen voor eerherstel", zegt teambaas Toto Wolff. Hij weet nog niet met welke coureurs dat moet gebeuren.
Wereldkampioen Lewis Hamilton ontbrak vorige week in Bahrein, omdat hij positief had getest op het coronavirus. De Brit wil dolgraag komend weekeinde weer in zijn bolide stappen, maar hij moet eerst een negatieve test afleggen voordat hij naar Abu Dhabi kan reizen. Als dat niet gebeurt, dan zit George Russell opnieuw in de auto van Hamilton. De 22-jarige Engelsman leek in Sakhir bij zijn debuut voor Mercedes op weg naar de winst, maar door een blunder van het team bij het wisselen van de banden ging het in de slotfase van de race mis voor Russell en zijn teamgenoot Valtteri Bottas.
Volgens Wolff heeft Mercedes inmiddels ontdekt hoe het zo mis kon gaan in de pitsstraat. "We hebben een onderliggend probleem met onze intercom ontdekt. We hebben maatregelen genomen, zowel technisch als met de manier waarop we werken, om te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren." Wolff hoopt dat Hamilton in Abu Dhabi weer kan racen. "Het gaat steeds beter met hem en we gaan er alles aan doen om Lewis in de auto te krijgen. Maar zijn gezondheid heeft prioriteit."
Op de twee racewagens van Mercedes staan bij de slotrace de namen van alle medewerkers van het team, om ze zo te bedanken voor hun inzet dit jaar. "Iedereen heeft enorm had gewerkt en de lat weer hoger gelegd tijdens dit enorme intense seizoen", zegt Wolff. "We willen hiermee onze waardering tonen."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
7 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
9 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden