Mercedes gaat voor eerherstel in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes gaat in de slotrace van het seizoen in Abu Dhabi voor eerherstel. Geklungel met de banden bij een pitsstop kostte Mercedes zondag de zege in Bahrein. "Na de teleurstellende race in Sakhir gaan we in de laatste race van het seizoen voor eerherstel", zegt teambaas Toto Wolff. Hij weet nog niet met welke coureurs dat moet gebeuren.
Wereldkampioen Lewis Hamilton ontbrak vorige week in Bahrein, omdat hij positief had getest op het coronavirus. De Brit wil dolgraag komend weekeinde weer in zijn bolide stappen, maar hij moet eerst een negatieve test afleggen voordat hij naar Abu Dhabi kan reizen. Als dat niet gebeurt, dan zit George Russell opnieuw in de auto van Hamilton. De 22-jarige Engelsman leek in Sakhir bij zijn debuut voor Mercedes op weg naar de winst, maar door een blunder van het team bij het wisselen van de banden ging het in de slotfase van de race mis voor Russell en zijn teamgenoot Valtteri Bottas.
Volgens Wolff heeft Mercedes inmiddels ontdekt hoe het zo mis kon gaan in de pitsstraat. "We hebben een onderliggend probleem met onze intercom ontdekt. We hebben maatregelen genomen, zowel technisch als met de manier waarop we werken, om te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren." Wolff hoopt dat Hamilton in Abu Dhabi weer kan racen. "Het gaat steeds beter met hem en we gaan er alles aan doen om Lewis in de auto te krijgen. Maar zijn gezondheid heeft prioriteit."
Op de twee racewagens van Mercedes staan bij de slotrace de namen van alle medewerkers van het team, om ze zo te bedanken voor hun inzet dit jaar. "Iedereen heeft enorm had gewerkt en de lat weer hoger gelegd tijdens dit enorme intense seizoen", zegt Wolff. "We willen hiermee onze waardering tonen."
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
3 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
4 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
6 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
7 uur geleden