Mercedes gaat volgens Bloomberg banen schrappen in China
BEIJING (ANP) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz en zijn dochterondernemingen zijn van plan tot 15 procent van de banen in China te schrappen, met name binnen de financiële en verkoopafdelingen. De reden is toenemende concurrentie in China, 's werelds grootste automarkt, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.
Volgens de website van Mercedes-Benz werkten er vorig jaar 12.000 mensen bij het autoconcern in Beijing. Bij de tak voor autofinancieringen vallen de grootste klappen, aldus de betrokkenen. De financiële afdeling van het Duitse bedrijf heeft moeite om te concurreren met Chinese instellingen, waaronder staatsbanken. Deze banken kunnen aantrekkelijkere autoleningen aan kopers aanbieden.
De autofabrikant is al begonnen met het schrappen van banen, waaronder het niet verlengen van contracten voor tijdelijke medewerkers.
Mercedes-Benz waarschuwde vorige week voor een winstdaling dit jaar. Net als andere Europese autofabrikanten kampt het concern met een dalende vraag in belangrijke markten zoals Europa en China. Een deel van de verkoopdaling is ook te wijten aan de moeizame overgang naar elektrisch rijden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
6 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
20 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden