Mercedes en Williams gaan in F1 nauwer met elkaar samenwerken
LONDEN (ANP) - De Formule 1-teams van Mercedes en Williams gaan met ingang van 2022 nauwer met elkaar samenwerken. Vanaf dat jaar zal de toonaangevende Duitse autofabrikant niet alleen de motoren leveren aan het Britse team, maar ook de versnellingsbakken en de bijbehorende hydraulische componenten.
Williams, dat sinds afgelopen zomer eigendom is van de Amerikaanse investeringsgroep Dorilton Capital, fabriceert momenteel nog zijn eigen versnellingsbakken en hydraulische onderdelen. In de toekomst zal de renstal zelf nog wel andere chassisonderdelen blijven maken.
"Williams is een onafhankelijk team, maar de Formule 1 is altijd in ontwikkeling. Als team moeten we flexibel genoeg zijn om onze auto's zo goed mogelijk op het circuit aan de start te brengen", liet teambaas Simon Roberts van Williams weten.
Williams rijdt in de Formule 1 sinds 2014 met Mercedes-motoren. De Duitse autofabrikant levert dit jaar ook motoren aan Aston Martin (voorheen Racing Point) en McLaren.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
15 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden