Mercedes en Williams gaan in F1 nauwer met elkaar samenwerken
LONDEN (ANP) - De Formule 1-teams van Mercedes en Williams gaan met ingang van 2022 nauwer met elkaar samenwerken. Vanaf dat jaar zal de toonaangevende Duitse autofabrikant niet alleen de motoren leveren aan het Britse team, maar ook de versnellingsbakken en de bijbehorende hydraulische componenten.
Williams, dat sinds afgelopen zomer eigendom is van de Amerikaanse investeringsgroep Dorilton Capital, fabriceert momenteel nog zijn eigen versnellingsbakken en hydraulische onderdelen. In de toekomst zal de renstal zelf nog wel andere chassisonderdelen blijven maken.
"Williams is een onafhankelijk team, maar de Formule 1 is altijd in ontwikkeling. Als team moeten we flexibel genoeg zijn om onze auto's zo goed mogelijk op het circuit aan de start te brengen", liet teambaas Simon Roberts van Williams weten.
Williams rijdt in de Formule 1 sinds 2014 met Mercedes-motoren. De Duitse autofabrikant levert dit jaar ook motoren aan Aston Martin (voorheen Racing Point) en McLaren.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
14 uur geleden