Mercedes-coureurs bovenaan na eerste training Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton hebben in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Nederland respectievelijk de eerste en tweede tijd geklokt. De Brit Russell was de snelste op het circuit van Zandvoort in 1.12,455, zevenvoudig wereldkampioen Hamilton zat een kwart seconde achter zijn team- en landgenoot (1.12,695).
Voor Max Verstappen was de training al na 10 minuten voorbij. De wereldkampioen kreeg na zeven rondes te maken met een probleem met de versnellingsbak in zijn Red Bull. Verstappen stapte uit zijn stilgevallen auto en moest lopend terug naar de pits. De sessie was daarmee voor hem voorbij.
Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez klokte de zevende tijd. Pérez, opgeklommen naar de tweede plaats in het WK-klassement op 93 punten van Verstappen, gaf bijna een seconde toe op Russell. De Mexicaan raakte tijdens de training even de controle over zijn Red Bull kwijt en belandde in het gras, maar wist de omheining te ontwijken. Onder anderen de Haas-coureurs Mick Schumacher en Kevin Magnussen en Daniel Ricciardo (McLaren) schoten de grindbak in. Zij konden de sessie wel vervolgen.
Verstappen
De beste ronde van Verstappen ging in 1.14,714, waarmee hij alleen Williams-coureur Nicholas Latifi (1.15,122) achter zich hield. Veel vervelender voor de Nederlander was dat hij amper data kon verzamelen om de afstelling van zijn auto te verbeteren. Russell en Hamilton reden respectievelijk 29 en 28 rondes, Lando Norris was de meest actieve coureur met 32 rondjes. De Brit van McLaren klokte de vierde tijd, achter de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari.
Om 16.00 uur begint de tweede vrije training op het circuit in de duinen. Zaterdag om 12.00 uur is de derde training, om 15.00 uur gevolgd door de kwalificatie voor de race van zondag. Vorig jaar zegevierde Verstappen in de eerste Dutch GP sinds 1985.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden