Mercedes-coureurs bovenaan na eerste training Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton hebben in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Nederland respectievelijk de eerste en tweede tijd geklokt. De Brit Russell was de snelste op het circuit van Zandvoort in 1.12,455, zevenvoudig wereldkampioen Hamilton zat een kwart seconde achter zijn team- en landgenoot (1.12,695).
Voor Max Verstappen was de training al na 10 minuten voorbij. De wereldkampioen kreeg na zeven rondes te maken met een probleem met de versnellingsbak in zijn Red Bull. Verstappen stapte uit zijn stilgevallen auto en moest lopend terug naar de pits. De sessie was daarmee voor hem voorbij.
Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez klokte de zevende tijd. Pérez, opgeklommen naar de tweede plaats in het WK-klassement op 93 punten van Verstappen, gaf bijna een seconde toe op Russell. De Mexicaan raakte tijdens de training even de controle over zijn Red Bull kwijt en belandde in het gras, maar wist de omheining te ontwijken. Onder anderen de Haas-coureurs Mick Schumacher en Kevin Magnussen en Daniel Ricciardo (McLaren) schoten de grindbak in. Zij konden de sessie wel vervolgen.
Verstappen
De beste ronde van Verstappen ging in 1.14,714, waarmee hij alleen Williams-coureur Nicholas Latifi (1.15,122) achter zich hield. Veel vervelender voor de Nederlander was dat hij amper data kon verzamelen om de afstelling van zijn auto te verbeteren. Russell en Hamilton reden respectievelijk 29 en 28 rondes, Lando Norris was de meest actieve coureur met 32 rondjes. De Brit van McLaren klokte de vierde tijd, achter de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari.
Om 16.00 uur begint de tweede vrije training op het circuit in de duinen. Zaterdag om 12.00 uur is de derde training, om 15.00 uur gevolgd door de kwalificatie voor de race van zondag. Vorig jaar zegevierde Verstappen in de eerste Dutch GP sinds 1985.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
17 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden