Mercedes-coureur Russell start uit pits vanwege motorwissel
SINGAPORE (ANP) - De Britse coureur George Russell start de Grote Prijs van Singapore vanuit de pits. Russell heeft een nieuwe motor in zijn Mercedes gekregen en ook diverse andere onderdelen zijn vervangen. Omdat dit gebeurde na de kwalificatie van zaterdag, moet de Brit uit de pitsstraat starten.
De 24-jarige coureur was in de kwalificatie vanwege problemen met de remmen niet verder gekomen dan de elfde plaats. Mede daarom besloot Mercedes om Russell in Singapore een nieuwe motor te geven. Hij heeft het maximaal toegestane aantal al overschreden, maar heeft nu een extra motor tot zijn beschikking voor de resterende races van het seizoen. Het gaat vermoedelijk dan ook om een strategische keuze van Mercedes.
WK-leider Max Verstappen, winnaar van de laatste vijf grands prix, start om 14.00 uur vanaf de achtste startplek. De Nederlander moest in de kwalificatie zijn laatste snelle ronde afbreken, omdat Red Bull er achter kwam dat het te weinig brandstof in de auto van Verstappen had getankt. Verstappen was daar behoorlijk pissig over. Ferrari-coureur Charles Leclerc staat op poleposition, met Sergio Pérez van Red Bull naast zich op de voorste startrij.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
8 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
4 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geleden