Mercedes-coureur Bottas valt uit op Nürburgring
NÜRBURG (ANP) - Voor de Finse coureur Valtteri Bottas is de Grote Prijs van de Eifel in de Formule 1 uitgelopen op een grote teleurstelling. De nummer 2 van het WK-klassement vertrok op de Nürburgring vanaf poleposition, maar moest zijn Mercedes na negentien rondes in de garage parkeren vanwege motorproblemen.
Bottas wist zijn teamgenoot Lewis Hamilton bij de start van zich af te houden en bouwde al snel een aardige voorsprong op. De Fin moest de eerste plaats echter afstaan aan Hamilton nadat hij zich bij het ingaan van de dertiende ronde had verremd. Bottas ging direct de pits in om nieuwe banden te halen, maar meldde even later over de boordradio dat zijn motor geen vermogen meer had. Hij moest de strijd staken.
Max Verstappen, derde in de WK-stand met 33 punten achterstand op Bottas, lag op de tweede plaats achter de leidende Hamilton op het moment dat de Fin uitviel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
4 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
1 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
21 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
23 uur geleden