Mercedes-Benz versobert uitvoering auto's vanwege chiptekorten
STUTTGART (ANP/DPA) - Autoproducent Mercedes-Benz kan vanwege de aanhoudende chiptekorten in veel auto's niet de complete technische uitrusting installeren. De Duitse onderneming verkoopt om die reden ook modellen in een versoberde uitvoering, bevestigde het concern na berichtgeving door een lokale krant in Stuttgart.
Gedupeerde klanten kunnen de aangepaste auto's tegen een lagere prijs aanschaffen. Als een klant niet akkoord is met de versobering kan hij zonder grote problemen onder het koopcontract uit, aldus het concern. Wie een auto met een beperkte uitrusting koopt, hoeft overigens niet te rekenen op een latere upgrade. Dit is om technische redenen niet altijd mogelijk, benadrukte de verkoopafdeling van Mercedes-Benz.
Hoeveel auto's er zijn besteld en welke modellen nu van de productielijn komen met de verminderde uitrusting liet de autoproducent in het midden. Het bedrijf gaf aan dat klanten op hun auto's konden wachten tot de gewenste uitrusting beschikbaar was.
Moderne auto's bevatten veel elektronica. De wereldwijde problemen met de levering van chips zit daarom de productie in de weg. Veel autofabrikanten zien zich genoodzaakt half afgebouwde voertuigen te parkeren. Die worden vervolgens achteraf afgemaakt wanneer onderdelen beschikbaar zijn. Ook Mercedes-Benz moet voertuigen tijdelijk stallen vanwege een tekort aan componenten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
20 minuten geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".
4 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.
5 uur geleden