Mercedes-Benz versobert uitvoering auto's vanwege chiptekorten
STUTTGART (ANP/DPA) - Autoproducent Mercedes-Benz kan vanwege de aanhoudende chiptekorten in veel auto's niet de complete technische uitrusting installeren. De Duitse onderneming verkoopt om die reden ook modellen in een versoberde uitvoering, bevestigde het concern na berichtgeving door een lokale krant in Stuttgart.
Gedupeerde klanten kunnen de aangepaste auto's tegen een lagere prijs aanschaffen. Als een klant niet akkoord is met de versobering kan hij zonder grote problemen onder het koopcontract uit, aldus het concern. Wie een auto met een beperkte uitrusting koopt, hoeft overigens niet te rekenen op een latere upgrade. Dit is om technische redenen niet altijd mogelijk, benadrukte de verkoopafdeling van Mercedes-Benz.
Hoeveel auto's er zijn besteld en welke modellen nu van de productielijn komen met de verminderde uitrusting liet de autoproducent in het midden. Het bedrijf gaf aan dat klanten op hun auto's konden wachten tot de gewenste uitrusting beschikbaar was.
Moderne auto's bevatten veel elektronica. De wereldwijde problemen met de levering van chips zit daarom de productie in de weg. Veel autofabrikanten zien zich genoodzaakt half afgebouwde voertuigen te parkeren. Die worden vervolgens achteraf afgemaakt wanneer onderdelen beschikbaar zijn. Ook Mercedes-Benz moet voertuigen tijdelijk stallen vanwege een tekort aan componenten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.
3 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.
3 uur geleden