Mercedes-Benz verhoogt opnieuw verwachting na sterke verkopen
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft vooralsnog weinig last van het lage consumentenvertrouwen als gevolg van de hoge inflatie en de verslechterde economische vooruitzichten. Het Duitse luxemerk verkocht afgelopen kwartaal meer auto's en verhoogde voor de tweede keer zijn verwachtingen voor dit jaar.
"Robuuste verkopen, vooral van de duurdere modellen, en gezonde prijzen ondersteunen de goede vooruitzichten, ondanks de stijgende energiekosten en aanhoudende problemen in de toeleveringsketen", verklaarde de Duitse autofabrikant in zijn kwartaalbericht. Het concern zag de winst vóór rente en belastingen in het derde kwartaal stijgen tot 5,2 miljard euro.
Door de sterke kwartaalresultaten verwacht het bedrijf nu dat de groepswinst dit jaar aanzienlijk hoger zal uitvallen dan een jaar geleden. Eerder rekende de autobouwer nog op een lichte stijging van de winst. Mercedes verwacht bij de autotak een hoger rendement te behalen op de verkopen van 15 procent, waar eerder werd uitgegaan van 14 procent. De vooruitzichten voor de divisie bestelwagens werden eveneens opgeschroefd.
VS en Europa
Hoewel Mercedes zijn verwachtingen heeft verhoogd, zijn de activiteiten van het concern in de Verenigde Staten en Europa niet immuun voor de hoge inflatie en stijgende rentetarieven. Zo verwacht het bedrijf dat de leveringen in de VS nu "aanzienlijk" lager zullen uitvallen dan in het voorgaande jaar. Eerder werd nog uitgegaan van een lichte daling van de verkopen op de Amerikaanse markt.
In Europa zal de verkoop verder dalen van een toch al laag niveau, terwijl eerder werd gerekend op vlakke verkopen. De zwakkere Amerikaanse en Europese markten zullen naar verwachting worden gecompenseerd door aanzienlijk hogere verkopen in China, waar belastingvoordelen voor auto-aankopen de vraag zullen stimuleren na een reeks strenge coronalockdowns.
Rendementsbelofte
Eerder deze maand beloofde de fabrikant van luxeauto's ook volgend jaar "solide rendementen" te kunnen blijven leveren, zelfs als de wereldwijde economische vooruitzichten verder verslechteren. Het bedrijf richt zich daarbij vooral op het duurdere segment van de automarkt, waar kopers over het algemeen minder worden beïnvloed door de hoge inflatie en een economische neergang.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
1 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
11 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
13 uur geleden