Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes-Benz roept in Duitsland ruim 100.000 auto's terug

Mercedes-Benz roept in Duitsland ruim 100.000 auto's terug

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz moet in Duitsland meer dan 100.000 dieselauto's terugroepen naar de garage. Die auto's zouden niet voldoen aan Europese regels voor technologie die de uitlaatgassen reguleert.

Het bedrijf bevestigde tegenover persbureau dpa dat de Duitse dienst voor motorvoertuigen een terugroepactie had bevolen. Die raakt naar schatting een "laag zescijferig aantal" auto's.

De terugroepactie gaat over meerdere dieselauto's die binnen de Euronorm 5 en 6b vallen, maatstaven die aangeven hoeveel een auto uitstoot. Mercedes-Benz moet bij deze auto's een software-update uitvoeren.

Het probleem draait om software-instellingen die bij bepaalde temperaturen functies voor het beperken van uitlaatgassen uitschakelen. Dat gebeurt volgens autofabrikanten om schade aan de motor te voorkomen. Maar de hoogste Europese rechter oordeelde vorig jaar dat zo'n ingreep alleen mag als er geen andere oplossingen voorhanden zijn. Het Duitse Federaal Bureau voor Motorrijtuigenverkeer (KBA) oordeelde daarop dat Mercedes-Benz bepaalde instellingen moet aanpassen om aan dat vonnis te voldoen, verklaarde een woordvoerster van de autofabrikant.

Meer uit Financieel

Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

26 minuten geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

1 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

1 uur geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

4 uur geleden
Bloomberg: justitie VS kijkt ook naar ABN AMRO om sanctieskwestie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.

5 uur geleden
Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

5 uur geleden
Frankrijk bereidt ban op Shein voor na sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".

7 uur geleden