Mercedes-Benz gaat zich meer richten op dure modellen
STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz gaat zich meer op dure en luxe auto's richten. Dat geeft volgens topman Ola Källenius de beste kansen voor het Duitse autoconcern om te groeien en de banen van medewerkers op de langere termijn veilig te stellen.
De nieuwe strategische plannen, die donderdag werden gepresenteerd, houden onder meer in dat er minder instapmodellen van Mercedes-Benz op de markt gaan komen. Daarnaast gaan investeringen voortaan vooral naar duurdere voertuigen. De fabrikant merkt namelijk dat er de laatste tijd grote vraag is naar zijn luxe sedans en hier valt ook veel winst mee te maken.
Op de vraag of dit op den duur het einde betekent van compacte Mercedessen in de zogenoemde A- en B-klasse, gaf Källenius nog geen duidelijk antwoord. "De rest laat ik aan uw verbeelding over", zei de Mercedes-baas simpelweg. In de media wordt al langer gespeculeerd over een dergelijke stap.
Elektrische auto's
Källenius gaf wel aan dat er volgend jaar een nieuwe E-klasse komt in het luxe middensegment. Ook staat er een extra model op de planning dat speciaal is afgestemd op de Chinese markt. China geldt voor Mercedes tegenwoordig als de belangrijkste afzetmarkt. Eerder werd al bekend dat Mercedes zich net als andere autofabrikanten meer gaat richten op elektrische auto's. De ambitie is om in 2030 alleen nog maar elektrische wagens te verkopen.
Sommige analisten hebben twijfels of de nieuwe strategie van Mercedes slim is. Ze wijzen erop dat het concern het de laatste tijd inderdaad vooral moet hebben van duurdere auto's, maar daarbij zou ook meespelen dat de totale leveringen lager uitkomen als gevolg van de wereldwijde chiptekorten. De kenners vragen zich af of de hoge marges, die op sommige auto's worden behaald, ook op de langere termijn houdbaar zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
10 uur geleden