Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes-baas Wolff wil 'volledige openheid' FIA over klachten

Mercedes-baas Wolff wil 'volledige openheid' FIA over klachten

BRACKLEY (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Formule 1-team Mercedes wil dat de internationale autosportfederatie FIA volledige openheid van zaken geeft over de klachten tegen hem en zijn vrouw Susie. Hij sluit een gang naar de rechter niet uit als de antwoorden van de FIA hem niet bevallen, laat hij weten in een verklaring op X. "We verwachten volledige transparantie over wat er is gebeurd en waarom, en houden uitdrukkelijk alle juridische mogelijkheden open", aldus Wolff.

De FIA maakte donderdag bekend dat het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling van het echtpaar Wolff wordt gestaakt. Dat besluit volgde op steunbetuigingen van alle overige negen Formule 1-teams. Elk team verklaarde afzonderlijk dat het geen klacht had ingediend over het uitwisselen van vertrouwelijke informatie tussen de teambaas van Mercedes en zijn vrouw, die als directeur van de vrouwelijke raceklasse F1 Academy zitting heeft in het commerciële management van de Formule 1 (FOM).

Eerder in de week kondigde de FIA nog het onderzoek aan naar de belangenverstrengeling van Toto en Susie Wolff. De bond baseerde zich op een artikel uit het tijdschrift Business F1, waarin stond dat enkele teambazen in de Formule 1 hadden geklaagd over Toto Wolff. Hij zou over informatie hebben beschikt die alleen bij medewerkers van FOM bekend zou zijn. Die info zou hij verkregen hebben via zijn vrouw.

Susie Wolff meldde vrijdag op social media dat ze online beschimpt was na de aanklacht van mogelijke belangenverstrengeling. "Ik heb diverse verwensingen naar mijn hoofd gekregen over mijn werk en over mijn gezin. Ik laat mij niet intimideren. Ik ga dit verder uitzoeken, want ik wil weten wie hiermee is begonnen en wie de media heeft misleid."

De vrouw van Toto Wolff was niet te spreken over de gang van zaken. "Twee dagen lang zijn er over mij in het openbaar beschuldigingen geuit over mijn integriteit, maar niemand van de FIA heeft rechtstreeks met mij gesproken. Ik ga ervan uit dat dit een mislukte aanval is geweest om mij in diskrediet te brengen. Maar ik heb te hard gewerkt om op deze manier mijn reputatie in gevaar te laten brengen."

Meer uit Sport

Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

5 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

23 uur geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

23 uur geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

1 dag geleden