Mercedes-baas Wolff noemt sprintraces 'vlees noch vis'
MONZA (ANP) - Toto Wolff, de baas van Mercedes, is nog niet overtuigd door het concept van de sprintrace in de Formule 1. De race over 100 kilometer maken dit seizoen voor het eerst deel uit van sommige raceweekeinden. Ze worden een dag voor de hoofdrace verreden.
"Ik vind het vlees noch vis", zei Wolff na de sprintrace op het circuit van Monza. De tweede sprintrace van het seizoen werd gewonnen door Valtteri Bottas, een coureur uit de stal van Wolff.
"Ik denk dat het de moeite waard was om het dit seizoen te proberen, maar ik weet niet of we ze behouden", zei Wolff. De sprintraces zijn toegevoegd om te zorgen voor meer spektakel en tevens om de jeugd aan te spreken. De afgelopen jaren passeerden meer ideeën de revue, waaronder een omgekeerde startopstelling.
Kortere trainingen
"Tegenovergestelde opstellingen kunnen gebruikt worden bij de junioren om de inhaalkwaliteiten van de coureurs te kunnen zien. Maar het is niet iets waar we ook maar iets mee kunnen in de Formule 1", zo sprak Wolff zich uit tegen dat initiatief.
Wolff pleit eerder voor kortere trainingen. "Begin vrijdagmiddag met de eerste vrije training, dan zaterdagochtend een tweede training en vervolgens een traditionele kwalificatie op zaterdagmiddag en een fantastische race op zondag."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
18 uur geleden