
Mercedes-baas Wolff heeft gemengde gevoelens over straf Red Bull
MEXICO-STAD (ANP) - Mercedes-baas Toto Wolff heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de straf die Red Bull heeft gekregen voor het overschrijden van het budgetplafond in 2021. Vrijdag werd bekend dat Red Bull een boete van 7 miljoen dollar moet betalen en voor volgend seizoen 10 procent minder ontwikkelingstijd krijgt.
"Ik denk dat 7 miljoen dollar in principe veel geld is, maar voor Red Bull - gezien de investeringen die ze doen aan de krachtbron en binnen het team - is dat niet het geval", zei Wolff tegenover Motorsport.com. "Ik denk dat elke straf voor ons te weinig is. En voor hen zal het weer te veel zijn. Ik denk dat het totaal van de straf een afschrikmiddel is, vooral de sportieve sanctie en in mindere mate de boete."
Wolff is in ieder geval blij met het optreden van de internationale autosportfederatie FIA. "Er is niets onder het tapijt geschoven. Hoewel de financiële regels pas 10 maanden bestaan is het zeer bemoedigend om te zien dat ze nageleefd worden", aldus Wolff.
"De reputatieschade die optreedt, is waarschijnlijk het grootst. Geen enkel team zal daar in de buurt willen komen, want we leven natuurlijk in een transparante wereld."
Verstappen pakte vorig jaar in Abu Dhabi de wereldtitel door in de laatste race Mercedes-coureur Lewis Hamilton te verslaan.
Meer uit Sport
BASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters de Europese titel geprolongeerd. In de finale in Basel werd wereldkampioen Spanje na strafschoppen verslagen (3-1). Die strafschoppenserie was nodig na een eindstand van 1-1.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de tweede ronde van het toernooi in Montreal bereikt. De nummer 68 van de wereld won in Canada met 6-3 4-6 6-2 van Polina Koedermetova uit Rusland.
8 uur geledenLOKET (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP als derde geëindigd in de Grote Prijs van Tsjechië. In Loket ging de zege naar de Belg Lucas Coenen, die zijn achterstand op de Fransman Romain Febvre in de WK-stand verkleinde tot 10 punten. Coenen, die zijn vierde zege van het seizoen behaalde, hoopt volgende week in eigen land (Lommel) de koppositie van Febvre over te nemen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer de Tour de France gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates bereikte ongeschonden de finishlijn op de Champs-Élysées. Pogacar had halverwege de Tour al een flinke marge opgebouwd op zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike. De Duitser Florian Lipowitz sloot de Tour af als derde. De slotetappe werd gewonnen door de Belg Wout van Aert.
9 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.
10 uur geledenMANTES-LA-VILLE (ANP) - Vanuit Mantes-la-Ville zijn de renners in de Tour de France zondag vertrokken voor de 21e en laatste etappe. De bestemming is Parijs, waar de finish traditiegetrouw ligt op de Champs-Élysées. Of het opnieuw tot een massasprint komt, is echter de vraag. De organisatie vond het een goed idee om het peloton in de finale drie extra omlopen te laten maken door Montmartre. Daar ligt een klimmetje van een kilometer.
11 uur geledenMELGAÇO (ANP) - De Zweedse mountainbikester Jenny Rissveds heeft in het Portugese Melgaço de Europese titel veroverd. De 31-jarige Rissveds, die vrijdag al de beste was op de shortrace, was een klasse apart. De Britse Evie Richards werd op ruim een minuut tweede, het brons ging naar de Zwitserse Nicole Koller.
11 uur geleden