Mercedes-baas: advocaten werken hard aan nieuw contract Hamilton
KITZBÜHEL (ANP) - Lewis Hamilton heeft nog altijd geen nieuw contract in de Formule 1 getekend bij Mercedes, de renstal waarvoor de Brit sinds 2013 rijdt en afgelopen seizoen voor de zevende keer de wereldtitel veroverde. "De advocaten zijn hard aan het werk, maar voor de eerste grand prix van dit jaar in Bahrein moet er natuurlijk wel iets op papier staan", zei teambaas Toto Wolff op de Oostenrijkse televisie.
Wolff twijfelt er nog steeds niet over dat het contract rondkomt. Verhalen in de media waarin beweerd wordt dat de Duitse renstal George Russell gebruikt als drukmiddel in de onderhandelingen, wuift Wolff weg.
Russell verving vorig jaar in de Grote Prijs van Sakhir de positief op het coronavirus geteste Hamilton en maakte meteen grote indruk in de Mercedes-bolide. "In onze relatie met Lewis zijn dreigementen niet nodig. De relatie is werkelijk heel solide; we hebben samen grote successen gevierd en willen dat in de toekomst blijven doen."
Quarantaine
De teambaas van Mercedes wilde niet ingaan op de redenen voor het uitblijven van een contract, dat al vorig jaar nog voor het einde van het seizoen was aangekondigd als een formaliteit. Wel gaf Wolff aan dat de verplichte quarantaine van Hamilton de gesprekken heeft vertraagd, alsmede de besmetting door corona bij hemzelf. "Mijn familie en ik hebben net tien dagen in Oostenrijk in quarantaine gezeten nadat ik positief heb getest. Al had ik gelukkig geen symptomen."
Hamilton liet eerder weten dat hij nadenkt over zijn toekomst en zoekt naar een balans tussen alle activiteiten die hij heeft ontplooid. Voor de achtste keer wereldkampioen worden behoort daar in principe ook toe. De website motorsport.com meldde begin van de maand dat de eisen van Hamilton de contractbesprekingen onder druk zetten. Zo zou de Brit onder meer loonsverhoging willen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
16 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
3 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
9 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
12 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
13 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
14 uur geleden