Mercedes-baas: advocaten werken hard aan nieuw contract Hamilton
KITZBÜHEL (ANP) - Lewis Hamilton heeft nog altijd geen nieuw contract in de Formule 1 getekend bij Mercedes, de renstal waarvoor de Brit sinds 2013 rijdt en afgelopen seizoen voor de zevende keer de wereldtitel veroverde. "De advocaten zijn hard aan het werk, maar voor de eerste grand prix van dit jaar in Bahrein moet er natuurlijk wel iets op papier staan", zei teambaas Toto Wolff op de Oostenrijkse televisie.
Wolff twijfelt er nog steeds niet over dat het contract rondkomt. Verhalen in de media waarin beweerd wordt dat de Duitse renstal George Russell gebruikt als drukmiddel in de onderhandelingen, wuift Wolff weg.
Russell verving vorig jaar in de Grote Prijs van Sakhir de positief op het coronavirus geteste Hamilton en maakte meteen grote indruk in de Mercedes-bolide. "In onze relatie met Lewis zijn dreigementen niet nodig. De relatie is werkelijk heel solide; we hebben samen grote successen gevierd en willen dat in de toekomst blijven doen."
Quarantaine
De teambaas van Mercedes wilde niet ingaan op de redenen voor het uitblijven van een contract, dat al vorig jaar nog voor het einde van het seizoen was aangekondigd als een formaliteit. Wel gaf Wolff aan dat de verplichte quarantaine van Hamilton de gesprekken heeft vertraagd, alsmede de besmetting door corona bij hemzelf. "Mijn familie en ik hebben net tien dagen in Oostenrijk in quarantaine gezeten nadat ik positief heb getest. Al had ik gelukkig geen symptomen."
Hamilton liet eerder weten dat hij nadenkt over zijn toekomst en zoekt naar een balans tussen alle activiteiten die hij heeft ontplooid. Voor de achtste keer wereldkampioen worden behoort daar in principe ook toe. De website motorsport.com meldde begin van de maand dat de eisen van Hamilton de contractbesprekingen onder druk zetten. Zo zou de Brit onder meer loonsverhoging willen.
Meer uit Sport
NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
9 uur geleden