Mercedes aanvaardt diskwalificatie Hamilton in Austin
AUSTIN (ANP) - Formule 1-team Mercedes heeft de diskwalificatie van Lewis Hamilton in de Grote Prijs van de Verenigde Staten aanvaardt. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde in de race op het circuit van Austin als tweede achter Max Verstappen, maar werd na afloop door de stewards uit de uitslag geschrapt. De Mercedes van de Brit kwam niet door de technische keuring, er was te veel slijtage aan de 'vloer' van de auto.
"We moeten dit accepteren, ervan leren en volgend weekend sterker terugkomen", zei teambaas Toto Wolff van Mercedes over de diskwalificatie. "De afstelling van een auto met upgrades is in een sprintweekend nog meer een uitdaging, omdat er maar één uurtje vrije training is. Daar komt bij dat het Circuit of the Americas een hobbelige baan is. Maar dat doet er allemaal niet toe, want de stewards hadden gelijk en wij hadden het mis; er is geen speelruimte in de regels."
Charles Leclerc van Ferrari, die als zesde finishte, werd om dezelfde reden als Hamilton gediskwalificeerd. De Italiaanse renstal kon ook niet anders dan zich neerleggen bij de straf. "De metingen aan de bodem van de auto vielen een paar tienden verkeerd uit en de stewards oordeelden dat als illegaal. De regels staan niets anders toe dan diskwalificatie", zei technisch directeur Diego Ioverno.
Herziene uitslag
Door het schrappen van Hamilton en Leclerc schoof Lando Norris (McLaren) in de herziene uitslag op naar de tweede plaats en kreeg Carlos Sainz (Ferrari) de derde plaats toebedeeld. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klom naar de vierde plaats. Hij deed er goede zaken meer voor de WK-stand, omdat Hamilton geen punten scoorde. Pérez staat tweede met 240 punten, Hamilton derde met 201 punten.
Logan Sargeant schoof op naar de tiende plaats en verdiende daardoor zijn allereerste WK-punt. De coureur van Williams kon zijn geluk niet op; hij is de eerste Amerikaan na Michael Andretti in 1993 die een punt scoort in een grand prix van de Formule 1.
Verstappen
Verstappen vocht zich in Austin naar zijn vijftigste overwinning in de Formule 1. Hij had in de Grote Prijs van Qatar twee weken geleden al zijn derde wereldtitel veiliggesteld.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
10 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
13 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
13 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
18 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
20 uur geleden