Mercedes aanvaardt diskwalificatie Hamilton in Austin
AUSTIN (ANP) - Formule 1-team Mercedes heeft de diskwalificatie van Lewis Hamilton in de Grote Prijs van de Verenigde Staten aanvaardt. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde in de race op het circuit van Austin als tweede achter Max Verstappen, maar werd na afloop door de stewards uit de uitslag geschrapt. De Mercedes van de Brit kwam niet door de technische keuring, er was te veel slijtage aan de 'vloer' van de auto.
"We moeten dit accepteren, ervan leren en volgend weekend sterker terugkomen", zei teambaas Toto Wolff van Mercedes over de diskwalificatie. "De afstelling van een auto met upgrades is in een sprintweekend nog meer een uitdaging, omdat er maar één uurtje vrije training is. Daar komt bij dat het Circuit of the Americas een hobbelige baan is. Maar dat doet er allemaal niet toe, want de stewards hadden gelijk en wij hadden het mis; er is geen speelruimte in de regels."
Charles Leclerc van Ferrari, die als zesde finishte, werd om dezelfde reden als Hamilton gediskwalificeerd. De Italiaanse renstal kon ook niet anders dan zich neerleggen bij de straf. "De metingen aan de bodem van de auto vielen een paar tienden verkeerd uit en de stewards oordeelden dat als illegaal. De regels staan niets anders toe dan diskwalificatie", zei technisch directeur Diego Ioverno.
Herziene uitslag
Door het schrappen van Hamilton en Leclerc schoof Lando Norris (McLaren) in de herziene uitslag op naar de tweede plaats en kreeg Carlos Sainz (Ferrari) de derde plaats toebedeeld. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klom naar de vierde plaats. Hij deed er goede zaken meer voor de WK-stand, omdat Hamilton geen punten scoorde. Pérez staat tweede met 240 punten, Hamilton derde met 201 punten.
Logan Sargeant schoof op naar de tiende plaats en verdiende daardoor zijn allereerste WK-punt. De coureur van Williams kon zijn geluk niet op; hij is de eerste Amerikaan na Michael Andretti in 1993 die een punt scoort in een grand prix van de Formule 1.
Verstappen
Verstappen vocht zich in Austin naar zijn vijftigste overwinning in de Formule 1. Hij had in de Grote Prijs van Qatar twee weken geleden al zijn derde wereldtitel veiliggesteld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
9 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
19 uur geleden