Mercedes aanvaardt diskwalificatie Hamilton in Austin
AUSTIN (ANP) - Formule 1-team Mercedes heeft de diskwalificatie van Lewis Hamilton in de Grote Prijs van de Verenigde Staten aanvaardt. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde in de race op het circuit van Austin als tweede achter Max Verstappen, maar werd na afloop door de stewards uit de uitslag geschrapt. De Mercedes van de Brit kwam niet door de technische keuring, er was te veel slijtage aan de 'vloer' van de auto.
"We moeten dit accepteren, ervan leren en volgend weekend sterker terugkomen", zei teambaas Toto Wolff van Mercedes over de diskwalificatie. "De afstelling van een auto met upgrades is in een sprintweekend nog meer een uitdaging, omdat er maar één uurtje vrije training is. Daar komt bij dat het Circuit of the Americas een hobbelige baan is. Maar dat doet er allemaal niet toe, want de stewards hadden gelijk en wij hadden het mis; er is geen speelruimte in de regels."
Charles Leclerc van Ferrari, die als zesde finishte, werd om dezelfde reden als Hamilton gediskwalificeerd. De Italiaanse renstal kon ook niet anders dan zich neerleggen bij de straf. "De metingen aan de bodem van de auto vielen een paar tienden verkeerd uit en de stewards oordeelden dat als illegaal. De regels staan niets anders toe dan diskwalificatie", zei technisch directeur Diego Ioverno.
Herziene uitslag
Door het schrappen van Hamilton en Leclerc schoof Lando Norris (McLaren) in de herziene uitslag op naar de tweede plaats en kreeg Carlos Sainz (Ferrari) de derde plaats toebedeeld. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klom naar de vierde plaats. Hij deed er goede zaken meer voor de WK-stand, omdat Hamilton geen punten scoorde. Pérez staat tweede met 240 punten, Hamilton derde met 201 punten.
Logan Sargeant schoof op naar de tiende plaats en verdiende daardoor zijn allereerste WK-punt. De coureur van Williams kon zijn geluk niet op; hij is de eerste Amerikaan na Michael Andretti in 1993 die een punt scoort in een grand prix van de Formule 1.
Verstappen
Verstappen vocht zich in Austin naar zijn vijftigste overwinning in de Formule 1. Hij had in de Grote Prijs van Qatar twee weken geleden al zijn derde wereldtitel veiliggesteld.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
16 minuten geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
21 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden