Mercedes aanvaardt diskwalificatie Hamilton in Austin
AUSTIN (ANP) - Formule 1-team Mercedes heeft de diskwalificatie van Lewis Hamilton in de Grote Prijs van de Verenigde Staten aanvaardt. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde in de race op het circuit van Austin als tweede achter Max Verstappen, maar werd na afloop door de stewards uit de uitslag geschrapt. De Mercedes van de Brit kwam niet door de technische keuring, er was te veel slijtage aan de 'vloer' van de auto.
"We moeten dit accepteren, ervan leren en volgend weekend sterker terugkomen", zei teambaas Toto Wolff van Mercedes over de diskwalificatie. "De afstelling van een auto met upgrades is in een sprintweekend nog meer een uitdaging, omdat er maar één uurtje vrije training is. Daar komt bij dat het Circuit of the Americas een hobbelige baan is. Maar dat doet er allemaal niet toe, want de stewards hadden gelijk en wij hadden het mis; er is geen speelruimte in de regels."
Charles Leclerc van Ferrari, die als zesde finishte, werd om dezelfde reden als Hamilton gediskwalificeerd. De Italiaanse renstal kon ook niet anders dan zich neerleggen bij de straf. "De metingen aan de bodem van de auto vielen een paar tienden verkeerd uit en de stewards oordeelden dat als illegaal. De regels staan niets anders toe dan diskwalificatie", zei technisch directeur Diego Ioverno.
Herziene uitslag
Door het schrappen van Hamilton en Leclerc schoof Lando Norris (McLaren) in de herziene uitslag op naar de tweede plaats en kreeg Carlos Sainz (Ferrari) de derde plaats toebedeeld. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, klom naar de vierde plaats. Hij deed er goede zaken meer voor de WK-stand, omdat Hamilton geen punten scoorde. Pérez staat tweede met 240 punten, Hamilton derde met 201 punten.
Logan Sargeant schoof op naar de tiende plaats en verdiende daardoor zijn allereerste WK-punt. De coureur van Williams kon zijn geluk niet op; hij is de eerste Amerikaan na Michael Andretti in 1993 die een punt scoort in een grand prix van de Formule 1.
Verstappen
Verstappen vocht zich in Austin naar zijn vijftigste overwinning in de Formule 1. Hij had in de Grote Prijs van Qatar twee weken geleden al zijn derde wereldtitel veiliggesteld.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
2 dagen geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
2 dagen geleden