Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Menzo wil als coach Suriname nog meer Nederlandse voetballers

Menzo wil als coach Suriname nog meer Nederlandse voetballers

PARAMARIBO (ANP) - De nieuwe bondscoach van het Surinaamse voetbalelftal (Natio) Stanley Menzo wil net als zijn voorganger Dean Gorré doorgaan met het selecteren van de zogenoemde diasporaspelers, Nederlandse voetballers van Surinaamse afkomst. Dat zei hij vrijdagmiddag tijdens een persconferentie in het gebouw van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) in Paramaribo. De oud-doelman zei dat hij een goede band wil opbouwen met de spelers en de clubs die diaspora-spelers leveren.

"Een goede relatie is belangrijk, daarom zal ik een speler niet oproepen als hij op dat moment belangrijk is voor zijn club’’, zei Menzo. Voor een vriendschappelijk toernooi met Barbados en Guyana eind januari in Suriname heeft Menzo al een aantal van deze spelers opgeroepen. Het gaat om de keepers Warner Hahn en Ishan Kort en de veldspelers Kelvin Leerdam, Ryan Donk, Florian Jozefzoon, Damil Dankerlui, Dion Malone, Myenty Abena en Ryan Koolwijk.

Naast de al bestaande groep van 'Nederlandse' spelers heeft Menzo nog zes spelers op het oog om voor Natio in actie te komen. Deze zijn gescout door het bureau van spelersmakelaar en ex-voetballer Brian Tevreden. Tevreden wilde de namen van deze spelers vrijdag echter niet bekendmaken. Daarvoor is er nog te veel onzekerheid, vindt hij. Pas als hun Surinaamse sportpaspoort in orde is en alle andere administratieve rompslomp is weggewerkt, zal Tevreden laten weten wie het zijn.

Menzo benadrukte dat hij alleen realistische doelen wil stellen. Het belangrijkste voor hem en de SVB is om in de A-groep van de Concacaf (federatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Cariben) te blijven en te stijgen op de FIFA-ranking, waar Suriname nu op nummer 139 staat. Daarnaast is het ook de bedoeling dat Menzo aan de slag gaat om de lokale Surinaamse spelers beter te maken. ‘’We hebben het veel over Natio dat bestaat uit de diaspora-spelers, maar het gaat ook om de lokale jongens. Ik zie het als een taak voor mij om het gehele Surinaamse voetbal te ontwikkelen.’’

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

6 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

9 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

9 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

9 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

11 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

11 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

14 uur geleden