Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Menzo wil als coach Suriname nog meer Nederlandse voetballers

Menzo wil als coach Suriname nog meer Nederlandse voetballers

PARAMARIBO (ANP) - De nieuwe bondscoach van het Surinaamse voetbalelftal (Natio) Stanley Menzo wil net als zijn voorganger Dean Gorré doorgaan met het selecteren van de zogenoemde diasporaspelers, Nederlandse voetballers van Surinaamse afkomst. Dat zei hij vrijdagmiddag tijdens een persconferentie in het gebouw van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) in Paramaribo. De oud-doelman zei dat hij een goede band wil opbouwen met de spelers en de clubs die diaspora-spelers leveren.

"Een goede relatie is belangrijk, daarom zal ik een speler niet oproepen als hij op dat moment belangrijk is voor zijn club’’, zei Menzo. Voor een vriendschappelijk toernooi met Barbados en Guyana eind januari in Suriname heeft Menzo al een aantal van deze spelers opgeroepen. Het gaat om de keepers Warner Hahn en Ishan Kort en de veldspelers Kelvin Leerdam, Ryan Donk, Florian Jozefzoon, Damil Dankerlui, Dion Malone, Myenty Abena en Ryan Koolwijk.

Naast de al bestaande groep van 'Nederlandse' spelers heeft Menzo nog zes spelers op het oog om voor Natio in actie te komen. Deze zijn gescout door het bureau van spelersmakelaar en ex-voetballer Brian Tevreden. Tevreden wilde de namen van deze spelers vrijdag echter niet bekendmaken. Daarvoor is er nog te veel onzekerheid, vindt hij. Pas als hun Surinaamse sportpaspoort in orde is en alle andere administratieve rompslomp is weggewerkt, zal Tevreden laten weten wie het zijn.

Menzo benadrukte dat hij alleen realistische doelen wil stellen. Het belangrijkste voor hem en de SVB is om in de A-groep van de Concacaf (federatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Cariben) te blijven en te stijgen op de FIFA-ranking, waar Suriname nu op nummer 139 staat. Daarnaast is het ook de bedoeling dat Menzo aan de slag gaat om de lokale Surinaamse spelers beter te maken. ‘’We hebben het veel over Natio dat bestaat uit de diaspora-spelers, maar het gaat ook om de lokale jongens. Ik zie het als een taak voor mij om het gehele Surinaamse voetbal te ontwikkelen.’’

Meer uit Voetbal

Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

6 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

7 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

8 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

8 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

8 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

8 uur geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

10 uur geleden