Menzo wil als coach Suriname nog meer Nederlandse voetballers
PARAMARIBO (ANP) - De nieuwe bondscoach van het Surinaamse voetbalelftal (Natio) Stanley Menzo wil net als zijn voorganger Dean Gorré doorgaan met het selecteren van de zogenoemde diasporaspelers, Nederlandse voetballers van Surinaamse afkomst. Dat zei hij vrijdagmiddag tijdens een persconferentie in het gebouw van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) in Paramaribo. De oud-doelman zei dat hij een goede band wil opbouwen met de spelers en de clubs die diaspora-spelers leveren.
"Een goede relatie is belangrijk, daarom zal ik een speler niet oproepen als hij op dat moment belangrijk is voor zijn club’’, zei Menzo. Voor een vriendschappelijk toernooi met Barbados en Guyana eind januari in Suriname heeft Menzo al een aantal van deze spelers opgeroepen. Het gaat om de keepers Warner Hahn en Ishan Kort en de veldspelers Kelvin Leerdam, Ryan Donk, Florian Jozefzoon, Damil Dankerlui, Dion Malone, Myenty Abena en Ryan Koolwijk.
Naast de al bestaande groep van 'Nederlandse' spelers heeft Menzo nog zes spelers op het oog om voor Natio in actie te komen. Deze zijn gescout door het bureau van spelersmakelaar en ex-voetballer Brian Tevreden. Tevreden wilde de namen van deze spelers vrijdag echter niet bekendmaken. Daarvoor is er nog te veel onzekerheid, vindt hij. Pas als hun Surinaamse sportpaspoort in orde is en alle andere administratieve rompslomp is weggewerkt, zal Tevreden laten weten wie het zijn.
Menzo benadrukte dat hij alleen realistische doelen wil stellen. Het belangrijkste voor hem en de SVB is om in de A-groep van de Concacaf (federatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Cariben) te blijven en te stijgen op de FIFA-ranking, waar Suriname nu op nummer 139 staat. Daarnaast is het ook de bedoeling dat Menzo aan de slag gaat om de lokale Surinaamse spelers beter te maken. ‘’We hebben het veel over Natio dat bestaat uit de diaspora-spelers, maar het gaat ook om de lokale jongens. Ik zie het als een taak voor mij om het gehele Surinaamse voetbal te ontwikkelen.’’
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
11 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
11 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
12 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
13 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
13 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
14 uur geleden