Menzis beperkt premie met reserves, maar 'dat kan niet onbeperkt'
WAGENINGEN (ANP) - Zorgverzekeraar Menzis heeft vorig jaar ruim 235 miljoen euro uit zijn reserves gehaald om de premies betaalbaar te houden. Dat komt neer op 140 euro per volwassen verzekerde, laat de coöperatieve verzekeraar weten in het jaarverslag. Financieel bestuurder Dirk Jan Sloots waarschuwt echter dat Menzis dit "niet onbeperkt kan blijven doen, want ook reserves raken een keer op".
Menzis is met meer dan 2 miljoen verzekerden een van de grootste zorgverzekeraars van Nederland. Het bedrijf kijkt terug op een uitzonderlijk druk coronajaar 2021 en wijst op de "enorme uitdagingen" voor de toekomst waar de zorg voor staat. "Zoals de toenemende zorgkosten, omdat we steeds ouder worden en omdat er betere en vaak duurdere medicijnen komen." De vraag naar zorg neemt toe, terwijl de personeelstekorten juist oplopen.
Volgens Sloots zijn "fundamentele keuzes" nodig om de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden voor iedereen. Menzis denkt daarbij aan goede regionale afspraken, afschaffing van het vrijwillige eigen risico en een eerlijker verdeling van de risico's onder zorgverzekeraars. Volgens de financiële topman krijgen verzekeraars die relatief veel ongezonde mensen als klant hebben nu te weinig compensatie voor de hogere zorgkosten die zij maken.
Door de inzet van reserves sloot Menzis 2021 af met een negatief resultaat van 107 miljoen euro. Menzis heeft nog ruim 1,4 miljard euro aan eigen vermogen. Het grootste deel daarvan moet wel in kas blijven. Zorgverzekeraars zijn wettelijk verplicht om flinke reserves aan te houden, zodat ze financieel gezond blijven.
Meer uit Gezond
BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".
5 dagen geledenJOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.
5 dagen geleden