Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Mentor' Depay: ik ben gegroeid, als mens en als voetballer

'Mentor' Depay: ik ben gegroeid, als mens en als voetballer

ZEIST (ANP) - Van jong broekie tot een van de mentoren. De rol van Memphis Depay bij Oranje is in vergelijking met het WK van 2014 behoorlijk veranderd. "Ik denk dat ik gegroeid ben als mens en als voetballer. Als mens ben ik veel volwassener geworden. Ik was toen 20 jaar. Nu wordt er iets ander van me verwacht dan toen", zegt de 27-jarige aanvaller van Olympique Lyon in aanloop naar het EK, dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Oekraïne.

Depay was zeven jaar geleden nog geen vaste waarde. Als invaller scoorde hij wel, zowel in de groepswedstrijd tegen Australië als Chili. Nu is Depay van belangrijke waarde, het spel is voor een groot deel op hem afgestemd. "Natuurlijk heb ik een gevoel van verantwoordelijkheid, dat ik een team moet dragen. Dat heb ik eigenlijk altijd al gehad, ongeacht mijn leeftijd. Dat heeft me denk ik ook zover gebracht altijd. Ik heb niet echt het gevoel van druk. Ik zie elke wedstrijd als een mooie uitdaging met het team."

Nederland begon in 2014 zonder hoge verwachtingen aan het toernooi, maar eindigde uiteindelijk als derde. Ook nu komt de naam van Oranje niet voor in de rij met grootste kanshebbers op de eindzege. "We hebben wel een andere groep, natuurlijk. Het is iets anders dan in 2014. Je maakt het toch anders mee op 20-jarige leeftijd. Maar ik moet zeggen dat het wel in de buurt komt qua beleving", vindt Depay. "Je merkt ook dat het dichterbij gaat komen. Dat doet wat met je scherpte, iedereen staat op scherp. De groepssfeer hadden we al. Die is niks veranderd."

Ervaring

Depay speelde zichzelf bij het WK van 2014 in de kijker en maakte een jaar later de overstap van PSV naar Manchester United, waar oud-bondscoach Louis van Gaal toen trainer was. "Wat zo'n toernooi kan betekenen voor een loopbaan? Heel veel. Ik denk de manier waarop de voetbalwereld naar je kijkt als speler drastisch verandert als je een goed toernooi speelt. Je kan jezelf in de kijker spelen als je een droom hebt om bij een grote club te spelen. En sowieso voor jezelf als ervaring. Oud-spelers hebben het nu nog over eindtoernooien. Ze hebben hun herinneringen daaraan en ze nemen die herinneringen hun hele leven mee. Het gaat veel verder dan het moment op zich. Heel Nederland leeft mee. Het is een geweldig iets, wat we met z'n allen moeten beleven. Alles moet daarvoor wijken."

De aanvaller probeert zijn mede-internationals vaak duidelijk te maken hoe bijzonder het is dat ze bij Oranje zijn. "Je moet niet vergeten om te genieten, van het feit dat je voor het Nederlands elftal mag spelen. Dat zeg ik ook tegen de 'boys', geniet ervan. Het kan zomaar je laatste keer zijn, niemand weet wat er in de toekomst ligt. Als je dat hebt, dan houd je gewoon de honger om je te bewijzen, elke keer weer. Ik doe mijn best om dat zo vast te houden. We geloven allemaal in de kwaliteit die we hebben."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

5 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

6 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

6 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

7 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

7 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

7 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

7 uur geleden