Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Mentor' Depay: ik ben gegroeid, als mens en als voetballer

'Mentor' Depay: ik ben gegroeid, als mens en als voetballer

ZEIST (ANP) - Van jong broekie tot een van de mentoren. De rol van Memphis Depay bij Oranje is in vergelijking met het WK van 2014 behoorlijk veranderd. "Ik denk dat ik gegroeid ben als mens en als voetballer. Als mens ben ik veel volwassener geworden. Ik was toen 20 jaar. Nu wordt er iets ander van me verwacht dan toen", zegt de 27-jarige aanvaller van Olympique Lyon in aanloop naar het EK, dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Oekraïne.

Depay was zeven jaar geleden nog geen vaste waarde. Als invaller scoorde hij wel, zowel in de groepswedstrijd tegen Australië als Chili. Nu is Depay van belangrijke waarde, het spel is voor een groot deel op hem afgestemd. "Natuurlijk heb ik een gevoel van verantwoordelijkheid, dat ik een team moet dragen. Dat heb ik eigenlijk altijd al gehad, ongeacht mijn leeftijd. Dat heeft me denk ik ook zover gebracht altijd. Ik heb niet echt het gevoel van druk. Ik zie elke wedstrijd als een mooie uitdaging met het team."

Nederland begon in 2014 zonder hoge verwachtingen aan het toernooi, maar eindigde uiteindelijk als derde. Ook nu komt de naam van Oranje niet voor in de rij met grootste kanshebbers op de eindzege. "We hebben wel een andere groep, natuurlijk. Het is iets anders dan in 2014. Je maakt het toch anders mee op 20-jarige leeftijd. Maar ik moet zeggen dat het wel in de buurt komt qua beleving", vindt Depay. "Je merkt ook dat het dichterbij gaat komen. Dat doet wat met je scherpte, iedereen staat op scherp. De groepssfeer hadden we al. Die is niks veranderd."

Ervaring

Depay speelde zichzelf bij het WK van 2014 in de kijker en maakte een jaar later de overstap van PSV naar Manchester United, waar oud-bondscoach Louis van Gaal toen trainer was. "Wat zo'n toernooi kan betekenen voor een loopbaan? Heel veel. Ik denk de manier waarop de voetbalwereld naar je kijkt als speler drastisch verandert als je een goed toernooi speelt. Je kan jezelf in de kijker spelen als je een droom hebt om bij een grote club te spelen. En sowieso voor jezelf als ervaring. Oud-spelers hebben het nu nog over eindtoernooien. Ze hebben hun herinneringen daaraan en ze nemen die herinneringen hun hele leven mee. Het gaat veel verder dan het moment op zich. Heel Nederland leeft mee. Het is een geweldig iets, wat we met z'n allen moeten beleven. Alles moet daarvoor wijken."

De aanvaller probeert zijn mede-internationals vaak duidelijk te maken hoe bijzonder het is dat ze bij Oranje zijn. "Je moet niet vergeten om te genieten, van het feit dat je voor het Nederlands elftal mag spelen. Dat zeg ik ook tegen de 'boys', geniet ervan. Het kan zomaar je laatste keer zijn, niemand weet wat er in de toekomst ligt. Als je dat hebt, dan houd je gewoon de honger om je te bewijzen, elke keer weer. Ik doe mijn best om dat zo vast te houden. We geloven allemaal in de kwaliteit die we hebben."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

13 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

13 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

13 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

13 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

19 uur geleden