Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mentaal sterke Van Empel gunt niemand in haar schaduw

Mentaal sterke Van Empel gunt niemand in haar schaduw

TABOR (ANP) - Fem van Empel kon zich aan het begin van het seizoen nog wel eens onzeker voelen als ze aan de start stond van een veldrit. Haar wereldtitel van januari 2023 had dat nog niet volledig veranderd. In Tabor reed de 21-jarige Brabantse als een ervaren rot onbedreigd naar haar tweede regenboogtrui. "Het is een leerproces geweest. Ik ben mentaal enorm gegroeid ten opzichte van begin dit seizoen. Ik heb mijn weg gevonden", vertelde ze voor de camera van de Belgische zender Sporza.

Van Empel, reed meteen na de start weg bij haar concurrentes, van wie Lucinda Brand het zilver pakte en Puck Pieterse het brons. Ze mochten niet eens in de schaduw rijden van de wereldkampioene. "Ik voelde me supergoed en was zo ontspannen dat het misschien wel mijn valkuil kon worden. Maar ik heb op het juiste moment de scherpte gevonden. Ik wist ook dat op een parcours als dit de sterkste wel boven komt drijven."

Dat zij dat was is mede het gevolg van het groeiende zelfbewustzijn. Daar zijn met name de mensen om haar heen en een mental coach verantwoordelijk voor geweest, vertelde Van Empel. "De mensen in mijn omgeving weten hoe ik in elkaar zit en van mijn mental coach kreeg ik goede tips. Maar het heeft ook alles met ervaring maken."

Klasse apart

Van Empel rijdt nog één cross in het Belgische Lille, neemt dan vakantie om zich op enkele wegkoersen te richten. Ze start in Gent-Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen. "Daarna kijken we wel hoe het programma verder in elkaar zit. Het zou mooi zijn in zo'n koers in de finale mee te zitten."

Brand concludeerde voor de camera van de NOS dat het zilver het hoogst haalbare was geweest. "Ik heb geprobeerd in het begin bij Fem te blijven, maar ze is een klasse apart", verzuchtte de 34-jarige Dordtse, die in 2021 in Oostende wereldkampioen werd. "Meer dan het zilver zat er niet in. Ik merkte vorige week nog wel dat ik op bepaalde momenten misschien technisch er iets meer in durf te gooien, maar het verschil is vooral kracht." Voor Brand was het al haar zevende medaille op rij op een WK.

Een teleurgestelde Pieterse (21) moest na het zilver van vorig jaar genoegen nemen met het brons. Daarover uitte ze bij de NOS haar teleurstelling. "Er was er vandaag een duidelijk sterker." Pieterse kampte anderhalve week geleden nog met een forse verkoudheid. "Ik weet niet hoe het anders gelopen was, maar dit parcours liegt niet."

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

1 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

13 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

15 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

17 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

17 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

18 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

20 uur geleden