Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mentaal sterke Van Empel gunt niemand in haar schaduw

Mentaal sterke Van Empel gunt niemand in haar schaduw

TABOR (ANP) - Fem van Empel kon zich aan het begin van het seizoen nog wel eens onzeker voelen als ze aan de start stond van een veldrit. Haar wereldtitel van januari 2023 had dat nog niet volledig veranderd. In Tabor reed de 21-jarige Brabantse als een ervaren rot onbedreigd naar haar tweede regenboogtrui. "Het is een leerproces geweest. Ik ben mentaal enorm gegroeid ten opzichte van begin dit seizoen. Ik heb mijn weg gevonden", vertelde ze voor de camera van de Belgische zender Sporza.

Van Empel, reed meteen na de start weg bij haar concurrentes, van wie Lucinda Brand het zilver pakte en Puck Pieterse het brons. Ze mochten niet eens in de schaduw rijden van de wereldkampioene. "Ik voelde me supergoed en was zo ontspannen dat het misschien wel mijn valkuil kon worden. Maar ik heb op het juiste moment de scherpte gevonden. Ik wist ook dat op een parcours als dit de sterkste wel boven komt drijven."

Dat zij dat was is mede het gevolg van het groeiende zelfbewustzijn. Daar zijn met name de mensen om haar heen en een mental coach verantwoordelijk voor geweest, vertelde Van Empel. "De mensen in mijn omgeving weten hoe ik in elkaar zit en van mijn mental coach kreeg ik goede tips. Maar het heeft ook alles met ervaring maken."

Klasse apart

Van Empel rijdt nog één cross in het Belgische Lille, neemt dan vakantie om zich op enkele wegkoersen te richten. Ze start in Gent-Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen. "Daarna kijken we wel hoe het programma verder in elkaar zit. Het zou mooi zijn in zo'n koers in de finale mee te zitten."

Brand concludeerde voor de camera van de NOS dat het zilver het hoogst haalbare was geweest. "Ik heb geprobeerd in het begin bij Fem te blijven, maar ze is een klasse apart", verzuchtte de 34-jarige Dordtse, die in 2021 in Oostende wereldkampioen werd. "Meer dan het zilver zat er niet in. Ik merkte vorige week nog wel dat ik op bepaalde momenten misschien technisch er iets meer in durf te gooien, maar het verschil is vooral kracht." Voor Brand was het al haar zevende medaille op rij op een WK.

Een teleurgestelde Pieterse (21) moest na het zilver van vorig jaar genoegen nemen met het brons. Daarover uitte ze bij de NOS haar teleurstelling. "Er was er vandaag een duidelijk sterker." Pieterse kampte anderhalve week geleden nog met een forse verkoudheid. "Ik weet niet hoe het anders gelopen was, maar dit parcours liegt niet."

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

8 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 dag geleden