Mensenrechtenprijs voor Omtzigt (CDA) en Sjoerdsma (D66)
DEN HAAG (ANP) - De Magnitsky Award is toegekend aan de Tweede Kamerleden Pieter Omtzigt (CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (D66). Het is een prijs die sinds 2015 wordt gegeven aan journalisten, politici en activisten die zich inzetten tegen mensenrechtenschendingen.
Omtzigt en Sjoerdsma krijgen de award omdat ze zich sterk hebben gemaakt voor de zogenaamde Magnitsky-wet. Daarmee krijgt de Europese Unie een sanctieregime voor mensenrechtenschenders. De hoop is dat het wetsvoorstel in december wordt aangenomen.
De prijs is vernoemd naar de Russische advocaat Sergei Magnitsky, die zijn strijd tegen corruptie en mensenrechtenschendingen met de dood moest bekopen. Eerder ontvingen onder anderen de voormalige Amerikaanse senator John McCain en de Brits-Libanese mensenrechtenadvocaat Amal Clooney de prijs.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
7 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
10 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
11 uur geleden