
Mensenrechtenorganisaties: Facebook-topman begrijpt het niet
MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-topman Mark Zuckerberg blijft achter zijn besluit staan een omstreden bericht van president Donald Trump zonder commentaar op het platform te plaatsen, ook na overleg met mensenrechtenorganisaties. Zuckerberg vergaderde een uur lang met leiders van onder meer Color of Change, dat de belangen van de Afro-Amerikaanse bevolking in de Verenigde Staten behartigt. De organisaties vinden dat de houding van Facebook zwarte Amerikanen kwetst.
De gesprekken gingen om het bericht van Trump dat 'als het plunderen begint, het schieten begint' , waarmee hij reageerde op de rellen in de Verenigde Staten na de dood van George Floyd in Minneapolis. Dat bericht zorgde ook voor verontwaardiging onder personeel van Facebook. Tal van medewerkers legden maandag uit protest van Facebook het werk neer. Zij eisen onder meer dat er nieuw beleid komt over de omgang met berichten zoals dat van Trump.
Volgens directeur Rashad Robinson van Color of Change waren de vertegenwoordigers van mensenrechten teleurgesteld na het gesprek met Zuckerberg. Het algemene gevoel was dat de Facebook-topman niet volledig begreep naar wat voor verandering de belangenbehartigers op zoek waren. Zuckerberg gaf eerder aan persoonlijk niet te houden van opruiende retoriek als die van Trump. Maar volgens hem zou ingrijpen in strijd zijn met de vrije meningsuiting waar Facebook voorstaat.
Een voormalig directeur communicatie bij Facebook schreef dat het socialmediabedrijf onder de mom van vrije meningsuiting voor "lafheid en winst kiest". Trump ondertekende onlangs een decreet, waarmee hij socialmediabedrijven aansprakelijk wil maken voor de inhoud op hun platformen. Dat gebeurde nadat Twitter kritische opmerkingen begon te plaatsen bij zijn berichten.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vorig jaar veel verdiend aan inkomsten uit crypto's en zijn golfresorts. Ook uit de verkoop van bijvoorbeeld Trump Sneakers en parfums kwam geld binnen, volgt uit een vrijgekomen document. Het rapport geeft een kijkje in de enorme zakelijke belangen van de miljardair in het Witte Huis.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Boeing heeft zaterdag voor het eerst sinds president Donald Trump begin april een golf aan importheffingen instelde weer een vliegtuig geleverd aan een Chinese luchtvaartmaatschappij. Dit lijkt een teken van toenadering tussen beide landen, nu Washington en Beijing de spanningen proberen te verminderen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV gaat in op de uitnodiging van NS voor hervatting van het cao-overleg. Daarbij belooft de bond tot in ieder geval woensdag geen nieuwe stakingen aan te kondigen. Het is onduidelijk of de andere bonden voor die tijd al wel met nieuwe acties willen komen.
10 uur geledenFREMONT (ANP/BLOOMBERG) - De hersenimplantaatstart-up Neuralink van Elon Musk heeft een hersenimplantaat gebruikt om een aap iets te laten zien dat er fysiek niet was. Dit is volgens het Amerikaanse bedrijf een belangrijke stap richting het doel om blinde mensen te helpen zien.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.
19 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.
19 uur geleden