
Mensenrechtenorganisatie: zeker 522 doden bij protesten Iran
TEHERAN (ANP/DPA) - Bij de antiregeringsprotesten in Iran zijn de afgelopen vier maanden zeker 522 mensen omgekomen, meldt de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Activists News Agency (HRANA). Tot de doden behoren onder anderen zeventig minderjarigen en 68 medewerkers van de politie en veiligheidstroepen.
Bijna 20.000 mensen werden volgens de organisatie gearresteerd, van wie er 110 zijn aangeklaagd voor misdrijven die tot de doodstraf kunnen leiden onder de islamitische wetgeving. Vier demonstranten zijn al geëxecuteerd.
Sinds medio september vinden er grootschalige protesten in Iran plaats na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Tot nu toe zijn er in meer dan 160 steden demonstraties geweest. Het is de grootste protestgolf sinds jaren in het land, waar al duizenden mensen aan hebben meegedaan.
Iran heeft zelf nog geen details vrijgegeven over het aantal doden en arrestaties bij de protesten.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai.
57 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.
8 uur geledenPOREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.
9 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.
15 uur geleden