Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenorganisatie: zeker 522 doden bij protesten Iran

Mensenrechtenorganisatie: zeker 522 doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - Bij de antiregeringsprotesten in Iran zijn de afgelopen vier maanden zeker 522 mensen omgekomen, meldt de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Activists News Agency (HRANA). Tot de doden behoren onder anderen zeventig minderjarigen en 68 medewerkers van de politie en veiligheidstroepen.

Bijna 20.000 mensen werden volgens de organisatie gearresteerd, van wie er 110 zijn aangeklaagd voor misdrijven die tot de doodstraf kunnen leiden onder de islamitische wetgeving. Vier demonstranten zijn al geëxecuteerd.

Sinds medio september vinden er grootschalige protesten in Iran plaats na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Tot nu toe zijn er in meer dan 160 steden demonstraties geweest. Het is de grootste protestgolf sinds jaren in het land, waar al duizenden mensen aan hebben meegedaan.

Iran heeft zelf nog geen details vrijgegeven over het aantal doden en arrestaties bij de protesten.

Meer uit Buitenland

Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

9 minuten geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

3 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

6 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

6 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

6 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

8 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

8 uur geleden