Mensenrechtenorganisatie: zeker 522 doden bij protesten Iran
TEHERAN (ANP/DPA) - Bij de antiregeringsprotesten in Iran zijn de afgelopen vier maanden zeker 522 mensen omgekomen, meldt de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Activists News Agency (HRANA). Tot de doden behoren onder anderen zeventig minderjarigen en 68 medewerkers van de politie en veiligheidstroepen.
Bijna 20.000 mensen werden volgens de organisatie gearresteerd, van wie er 110 zijn aangeklaagd voor misdrijven die tot de doodstraf kunnen leiden onder de islamitische wetgeving. Vier demonstranten zijn al geëxecuteerd.
Sinds medio september vinden er grootschalige protesten in Iran plaats na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Tot nu toe zijn er in meer dan 160 steden demonstraties geweest. Het is de grootste protestgolf sinds jaren in het land, waar al duizenden mensen aan hebben meegedaan.
Iran heeft zelf nog geen details vrijgegeven over het aantal doden en arrestaties bij de protesten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
21 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
6 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
10 uur geleden