Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenorganisatie sleept Poetin voor Strafhof

Mensenrechtenorganisatie sleept Poetin voor Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De internationale organisatie voor humanitair recht Global Rights Compliance stapt naar het Internationale Strafhof om de Russische president Vladimir Poetin aan te klagen. Dat schrijft de Britse krant The Independent.

Volgens Global Rights Compliance - een organisatie van advocaten en experts op het gebied van internationale samenwerking - plande Moskou de grootscheepse roof van graan in Oekraïne, nog voor de inval in februari 2022, om een hongersnood te genereren. Bij de inval werden opzettelijk regio's en infrastructuur van graanproductie onder vuur genomen, aldus Global Rights Compliance.

Vóór de inval, al in december 2021, kocht Rusland vrachtwagens om graan te transporteren en drie vrachtschepen. Volgens Global Rights Compliance toonde dat de planning van de plundering van voedsel "op een nooit vertoonde schaal" aan.

Uithongering

Binnen een week na de invasie hadden de Russen het beheer van boerderijen al overgenomen en ten tijde van de piekproductie voerde Rusland 12.000 ton graan per dag af uit alle bezette gebieden.

Global Rights Compliance hoopt dat het Strafhof overgaat tot vervolging van Poetin voor het gebruik van uithongering als oorlogswapen. De Russische president wordt al vervolgd voor het onwettig deporteren van kinderen uit bezette Oekraïense gebieden.

Meer uit Buitenland

Israël vernietigt hoogste woontoren van Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.

37 minuten geleden
Polen arresteert 2 Belarussen om drone boven overheidsgebouwen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.

1 uur geleden
Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

1 uur geleden
Maduro zweert 'agressie' VS te bestrijden

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.

1 uur geleden
Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

2 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

3 uur geleden
VK: 'Binnen enkele dagen' defensiemissies in Pools luchtruim

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.

3 uur geleden