Mensenrechtenorganisatie: Duitser krijgt doodstraf in Belarus
MINSK (ANP/AFP) - Een Duitse man is eind juni ter dood veroordeeld in Belarus, meldt de Belarussische mensenrechtenorganisatie Viasna vrijdag. Rico Krieger is beschuldigd van verschillende misdaden, waaronder terrorisme en huurlingenactiviteiten. Hij is veroordeeld tot het vuurpeloton, maar het is onduidelijk of de straf al is voltrokken of dat Krieger in hoger beroep is gegaan.
De Duitser werd veroordeeld in een proces dat deels achter gesloten deuren werd gehouden, aldus de organisatie. Volgens Viasna is Krieger ervan beschuldigd een explosie te hebben veroorzaakt. Ook zou het Kalinouski Regiment, een Belarussische groep strijders die vrijwillig tegen Rusland vocht in Oekraïne, een rol spelen in de zaak. Verdere details van de beschuldigingen zijn onduidelijk. Het officiële persagentschap van Belarus heeft niks gemeld over de zaak.
Volgens Viasna werkte Krieger als reddingswerker voor het Duitse Rode Kruis. In het verleden zou hij als gewapende beveiliger hebben gewerkt bij de Amerikaanse ambassade in Berlijn.
Het was volgens de mensenrechtengroepering de eerste keer dat iemand terechtstond voor huurlingenactiviteiten in Belarus. Het is het enige land in Europa dat de doodstraf kent, maar alleen voor zware misdaden als terrorisme en verraad.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.
3 uur geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
6 uur geleden